İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un kaptanı Steven Gerrard, bu sezon sergilediği performanstan memnun olmadığını söyledi.

''Kırmızılar''ın 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, formunun daha iyi olabileceğini belirterek, ''Tüm sezon boyunca sergilediğim performansa bakarsanız bundan çok mutlu değilim ve ulaşmak istediğim seviyeye erişemedim'' dedi.

Performansıyla ilgili durumun kendisini endişelendirmediğini ifade eden Gerrard, form grafiğinin değişebileceğini, maçlarda iyi oynadığını ancak sahadan mutlu ayrılmadığını kaydetti.

Kendisini eleştirdiğini de anlatan İngiliz futbolcu, ''Hedefim Liverpool'un ligi 4. sırada bitirmesi, UEFA Avrupa Ligi'nde finaline yükselmek ve İngiltere'nin Dünya Kupası'nda başarılı olması. Dünya Kupası'nda İngiltere Milli Takımı'nın şansı var. İyi bir durumdayız, güvenimiz yüksek'' diye konuştu. 

Sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nda forma giyemeyeceği açıklanan David Beckham'ın çok deneyimli bir oyuncu olduğunu belirten Gerrard, ''Dünya Kupası'na katılamaması onun için büyük bir şok oldu. Ama bu başka insanlara oynama fırsatı da verebilir'' yorumunu yaptı.