Ankaragücü, Turkcell Süper Lig'de haftasonu karşılaşacağı Antalyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Sarayköy Spor Kompleksinde, teknik direktör Lemerre yönetiminde gerçekleştirilen antrenman 2 saat sürdü. Sarı-lacivertli futbolcular, topla ısınmanın ardından hücum ve defans organizasyonu çalıştı. Antrenman yarı sahada çift kale maçla sona ererken, adale sertleşmesi yaşayan Vittek ve Koray salonda çalıştı.

Antrenmanı izleyen kulüp başkanı Ahmet Gökçek, Antalyaspor maçını mutlaka kazanmaları gerektiğini belirterek, "İyi bir kadromuz var. Antalyaspor maçında sahadan muhakkak galibiyetle ayrılmalıyız" dedi.

Ahmet Gökçek, 19 Mayıs Stadı ile ilgili bir soru üzerine, Ankaragücü olarak maçların Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynanmasına Gençlerbirliği ile birlikte karar verdiklerini belirtti.
Gökçek, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile iki takımın sezon sonuna kadar maçlarını Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynamaları konusunda mutabakata vardıklarını kayderek, "19 Mayıs Stadı'nda maç yapılırsa şu ana kadar yapılan çalışmaların bir anlamı kalmaz. Oynanacak bir maç tekrar başa dönmek olur. Çalışmanın iyi sonuç vermesi için en az 2 ay beklemek gerek. Sayın Cavcav ile bu hafta biraraya gelerek konuyu tekrar görüşeceğim" diye konuştu.