Gökhan Zan Galatasaray'da

Galatasaray, Beşiktaş'ın sözleşmesini uzatmadığı Gökhan Zan'ı renklerine bağladı. Zan, sarı-kırmızılılarla 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Ntvspor 22.06.2009 - 16:41

Gökhan Zan Galatasaray'da

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Takım'ın stoperi Gökhan Zan'ı renklerine bağladı.

Beşiktaş'ın sözleşmesindeki opsiyonu kullanmadığı Gökhan Zan, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaray ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Gökhan Zan Galatasaray'da 5 numaralı formayı giyecek.

"GALATASARAY DAHA ÇOK İSTEDİ"
Galatasaray'a transferiyle ilgili bir açıklama yapan Gökhan Zan, Avrupa'dan da teklifler almasına rağmen Galatasaray'ı tercih ettiğini söyledi.

Zan, "Beşiktaş gibi büyük bir camiadan Galatasaray gibi büyük bir camiaya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Profesyonelliğin gereği büyük takımdan büyük takıma transferler olabilir. Galatasaray'ın beni Beşiktaş'tan daha çok istemesi, kucak açması beni onore etti. Beşiktaş'ta güzel günler yaşadım, onlara da teşekkür ediyorum. Ancak profesyonel futbolcuyum. Galatasaray formasının hakkını vereceğim. Başarılı olacağıma inanıyorum" diye konuştu.

"BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞACAĞIZ"
Galatasaray'ın kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip olduğunu ifade eden Gökhan Zan, "Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunun farkındayım. Camiaya ve taraftara layık olacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Galatasaray taraftarı ile birlikte başarıdan başarıya koşacağız. Güzel günler bizi bekliyor. Bundan sonra bütün mücadelem Galatasaray için olacak. Galatasaray gerçekten kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip. Bunu hem Türkiye hem de Avrupa biliyor. Bundan sonra herşey Galatasaray için" dedi.

"RİJKAARD İLE ÇALIŞMAK GURUR VERİCİ"
Hollandalı teknik adam Frank Rijkaard ile çalışacak olmaktan duyduğu mutluluğu da dile getiren tecrübeli futbolcu, "Rijkaard ile çalışacak olmak gurur verici. Hem futbolcu kimliği, hem kişiliği hem de teknik adamlığıyla en üst seviyede. Rijkaard ile başarılı olacağız, bu kapasite takımda var" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA
Beşiktaş Kulübü de, Galatasaray ile sözleşme imzalayan milli futbolcu Gökhan Zan ile ilgili bir açıklama yaparak, kendisinden, isteyeceği ücretle ilgili talebini beklerken, başka bir kulüple anlaştığının öğrenildiğini bildirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, ''Geçen yıl temmuz ayında 1+1 olarak sözleşmesi imzalanan Gökhan Zan ile bu yıl kadro planlamasını takiben görüşmeye başlanmış, futbolcuyla 1-2 defa şifahen konuşulmuş, kendisinden bugün, isteyeceği ücretle ilgili talebi beklenirken, başka bir kulüple anlaştığı öğrenilmiştir. Gökhan Zan'a, hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dileriz'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...