Gökşen'den Polat'a: Dalga mı geçiyor?

Galatasaray eski yöneticisi Fatih Gökşen, kulüp başkanı Adnan Polat'ı sert bir dille eleştirdi.

03.03.2010 - 15:01

Gökşen'den Polat'a: Dalga mı geçiyor?

Fatih Gökşen, başkan Adnan Polat'ın geçen hafta sonunda yapılan Yıllık Mali Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, başkan adayı Adnan Öztürk'ün sorusu üzerine, Türk Telekom Arena Stadı'nın üstünün kapatılacağını söylediğini hatırlatarak, "Kongrede bütün Galatasaraylılara 'üstü kapanacak' dedi. Bugün gazetelere 'Burası Hakkari mi' diye beyanat veriyor. Galatasaraylılarla dalga mı geçiyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Polat'ın hangi dediğine inanacaklarını şaşırdıklarını belirten Gökşen, "Halen yönetici olan eski bakan Işın Çelebi de stadın üstünün kapanacağını söylemişti. Şimdi fikir değiştiriliyor. Kapatılacak mı kapatılmayacak mı? Biz Galatasaray başkanının hangi sözüne inanacağız. Kürsüde söylediklerine mi, yoksa gazetelerdeki demeçlerine mi" diyerek sözlerini tamamladı.

POLAT AÇIKLAMA YAPTI
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, bugün bir gazetede "Polat'tan liseye ders" başlığıyla yer alan haberle ilgili, kulübün resmi internet sitesinde açıklama yaptı. Polat, "Haberde maalesef, bana ait olduğu iddia edilen bazı ifadeler yer almaktadır. Öncelikle, hepsi iyi bir Galatasaraylı, hepsi iyi bir dost, hepsi sarı-kırmızı renklere aşık insanların aynı çatı altında buluşup sohbet ettiği bir ortamda, haberde ileri sürülen ifadelerin hiçbirinin kullanılmadığını kamuoyunun bilmesini istiyorum. Tarafımdan, söz konusu toplantıda Türk Telekom Arena'nın üstünün kapatılmayacağı doğrultusunda bir söylemim olmadığı gibi, futbolcumuz Servet Çetin'e ilişkin ifadem de çarpıtılmıştır" dedi.

Polat, açıklamasında şunları kaydetti:
"Gerçekleri yansıtmayan bu haber vesilesiyle duygu ve düşüncemi bütün Galatasaraylılar'la bir kez daha paylaşmak istiyorum. Galatasaray'ı, her birimiyle aynı değerde kucaklama ve birbirinden ayrılmaz parçalarıyla bir bütün olarak değerlendirme anlayışımız, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Bu anlayışımız yarın da devam edecektir. Hem Galatasaray etiği ve duruşu, hem de kişisel bakış açım bunu gerektirir. Aslında alınacak tek ders de budur.

Sözlerimi, Galatasaraylılar'ı provoke etmek amacıyla, bu duyguların dışında anlam yüklemeye çalışarak kullanmaya kimsenin gücü yetmez. Bu çerçevede, konuşmalarımın çarpıtılarak yayınlanmasını sadece bir bilgi eksikliği ve yanlış istihbarat kavramlarıyla değerlendirmek istiyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...