Gol de güzel 3 puan da: 0-1

Galatasaray, Baros'un müthiş röveşatasıyla Gaziantep deplasmanından altın çıkardı ve Fenerbahçe maçına umut taşıdı

06.04.2009 - 21:59

Gol de güzel 3 puan da: 0-1

İSTANBUL / MERT AYDIN - Lincoln'ün kadronun dışında bırakılması birçok eski tartışmayı ortaya çıkardı. Böyle futbolculara nasıl davranılması gerektiğinden teknik adamın disiplini sağlaması gerektiğine kadar nice fikir var ortada. Aslında herkesin dediğinde bir doğruluk payı var. Önemli olan bu anda hangi kararın doğru olduğu. Eğer bir futbolcuyu takım arkadaşları da istemiyorsa gerisi fasafiso. İsterseniz Maradona olun işin gerçeği bu.


Gaziantep'te bir Pazartesi akşamı. Kebap ve baklava diyarında yeni bir teknik adam tribünde. Litvanya'nın soğuğundan gelen bir Portekizli özlediği sıcağa kavuşmuş. Seçkin Göksel, emaneti en iyi yerde vermenin heyecanıyla takımını hazırlamış.

Maça hızlı giriyor evsahibi. 3. dakikada Murat Ceylan, savunmanın arkasına atıyor topu. İspanya gazisi Emre Aşık-Hakan ikilisinin ardında Beto soldan ceza alanına giriyor. Şutu, İtalya'daki depremle sarsılan De Sanctis kurtarıyor. Galatasaray 10'da bu baskıyı bitiriyor. Arda sağdan kaçan Kewell'a uzatıyor topu. Onun çizgiden ortası İsmail'den sekiyor. Baros röveşatayla ağlara gönderiyor meşin (alışkanlık işte) yuvarlağı: 0-1.

Galatasaray, topa daha fazla hakim olmaya başlıyor golden sonra. Rahatlıyor. Sabri'nin 15'teki füzesini Murat Şahin kornere gönderiyor. 19'da Ümit kaçırıyor, 21'de Deumi engelliyor Karan'ın olası boş kale golünü ona gelmeden.

Devrenin son 10 dakikasında yeniden kıpırdanıyor Gaziantep. 38'de Tabata yaydan müthiş bir sol şut çıkarıyor. De Sanctis doğru yerde olduğu için kornere gönderiyor füzeyi.

İlerleyen dakikalarda Galatasaray, orta sahada rakibi kapana sıkıştırdı. Ne pozisyon verdi ne de pozisyon buldu. Sarı-kırmızılı takım yorgunluk yaşıyordu. Arda da oyundan düşmüştü. Ama savunma disiplini son dakikaya kadar kopmadı. 89'da Bekir karambolde kritik bir pozisyonu kaleciye teslim etti. 90+1'de ise Beto kullanamadı pozisyonu kalenin dibinden.

Galatasaray, bu 3 puanla gelecek haftaki Fenerbahçe maçına umutla bakıyor. Bir anlamda Ali Sami Yen'de devlerden kaybedeni lige havlu atacak. O maça sakatlardan iyileşen olur mu bilinmez ama Galatasaray böyle oynamaya alıştı galiba.

GAZİANTEP-GALATASARAY: 0-1
Hakemler:
Mustafa Kamil Abitoğlu, Erhan Sönmez, Asım Yusuf Öz
Gaziantepspor: Murat Şahin, İsmail, Julio Cesar, Deumi, Bekir, Murat Ceylan (64 Erman), Zurita, Tabata, Mehmet (83 Ahmet), Hakan (64 Ivan), Beto
Galatasaray: De Sanctis, Sabri, Emre Aşık, Hakan, Volkan, Barış, Ayhan, Kewell (86 Hasan), Arda (90+4 Serkan Kurtuluş), Ümit (73 Mehmet Güven), Baros
Gol: Baros (10)
Sarı Kartlar: Murat Ceylan, Tabata; Emre Aşık, Baros

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...