Gözler bu dev maçta

Premier Lig hafta sonu dev bir maça sahne olacak. Bu maçın bir diğer önemi de Sky Sports tarafından 3 boyutlu olarak yayınlanacak olması.

28.01.2010 - 12:49

Gözler bu dev maçta

Premier Lig'de bu hafta sonunda yapılacak Arsenal-Manchester United maçı, televizyondan 3 boyutlu olarak canlı yayınlanan ilk spor karşılaşması olacak. Uzun süredir 3 boyutlu yayınlar üzerinde çalışan İngiliz Sky Sports kanalı, pazar günü oynanacak maçı 3 boyutlu olarak canlı yayınlayacağını
açıkladı.

Kanalın açıklamasında, daha önce İngiltere ve ABD'de kapalı devre olarak 3 boyutlu yayınlar yapıldığı, ancak Arsenal-Manchester United maçının İngiltere ve İrlanda'da seçilen barlardaki dekoderler aracılığıyla normal uydu sistemi üzerinden izlenebileceği belirtildi. Açıklamaya göre, futbolseverler seçilen 9 "pub"da, özel gözlükleri takarak bu maçı 3 boyutlu ve canlı izleyebilecek. Kanal, bir süre bu seçilen yerlerin üyelerine hizmet vereceğini, daha sonra herkesin bu hizmetten faydalanabileceğini ve her hafta bir Premier Lig maçının 3 boyutlu ve canlı yayınlanacağını bildirdi. Sky Sport yöneticisi Darren Long, geçen hafta yaptığı açıklamada, uzun süredir 3 boyutlu yayınlar üzerinde çalıştıklarını, yıl sonundan önce evlerde ve barlarda Premier Lig maçlarının 3 boyutlu izlenebileceğini söylemişti.

ABD'de de spor karşılaşmalarının canlı yayınında üç boyut hizmetine ESPN'in Dünya Kupası yayınlarıyla Haziran ayında geçilmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...