Guardiola: 4 numarayı sen giyeceksin

Barcelona'nın Teknik Direktörü Pep Guardiola, Fabregas Barcelona alt yapısında oynarken, ona "Benim bugün giydiğim 4 numaralı formayı bir gün sen giyeceksin"  demişti.

Haberler - Ntvspor 26.03.2010 - 11:53

Guardiola: 4 numarayı sen giyeceksin

İngiltere ve İspanya basını yıllardır Fabregas'ın Barcelona'ya transferini konuşup duruyor. Her sene Fabregas, Barcelona'ya geliyor.. Ancak bu transfer bir türlü gerçekleşmedi. Guardiola Barcelona'da 4 numaralı forma giyerken, Fabregas o yıllarda Barcelona alt yapısında forma giyiyordu. Hatta 2001 yılında imzalı bir formasını, ona hayran olan Fabregas'a vermişti. Ve ona "Bir gün bu 4 numaralı formayı sen giyeceksin" dedi.

Bu günlerde ise Guardiola, Barcelona'nın teknik direktörü. Fabregas ise Barcelona'ya bir gün geri döneceğini söyleyen, İspanya'nın ve Arsenal'in en önemli orta saha oyuncularından biri. Guardiola'nın en çok transfer etmek istediği isim de hiç kuşkusuz Cesc Fabregas.

İlginç bir tesadüf ise bu ikilinin Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek olmaları. Barcelona ile Arsenal Şampiyonlar Ligi'nde 2006'da finalde karşı karşıya geldiğinde Henry, İngiliz takımının en büyük yıldızıydı. Fransız yıldız Barcelona'nın o yıllarda takıma katmak istediği en önemli oyuncuydu. Ve Henry kaybedilen finalden 1 yıl sonra Katalan ekibinin yolunu tuttu. Belki bu transfer hikayesinin bir benzeri de gelecek sezon yaşanabilir. Eğer Barcelona, Arsenal'i elerse, Fabregas Barcelona'ya 1 adım daha yaklaşabilir. Peki ya Arsenal Barcelona'yı elerse? O zaman ne olur kestirmek güç. Ancak bu transfer dedikoduları Fabregas, Barcelona'ya transfer olana kadar bitecek gibi gözükmüyor.

Sayfa Yükleniyor...