NTV

Guardiola, Chygrynskiy'e sahip çıktı

Ntvspor

Spor

Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola, Sevilla karşısındaki Kral Kupası maçında ıslıklanan savunma oyuncusu Dimitro Chygrynskiy'e tam destek verdi. Ukraynalı oyuncunun henüz takıma uyum sürecinde olduğunu vurgulayan Guardiola, "dima ne kadar ıslıklanırsa o kadar fazla desteğimi alacak" diye konuştu.

Barcelona'nın, Kral Kupası'nda sevilla'ya yenildiği karşılaşma sonrası hedefteki isim Ukraynalı savunma oyuncusu Dimitro Chygrynskiy'di. Rahat pozisyonlarda birkaç kez topu rakibine kaptıran ve bir de penaltıya sebebiyet vererek takımının yenilgisini hazırlayan Chygrynskiy, maç sırasında sık sık ıslıklandı.

Maçın ardından teknik direktör Pep Guardiola'nın gündeminde de 23 yaşındaki savunma oyuncusu vardı. Chygrynskiy'e büyük destek veren Guardiola; "dima harika bir oyuncu. Ne kadar ıslıklanırsa o kadar fazla desteğimi alacak" diye konuştu.

Ukraynalı futbolcunun henüz takıma uyum sağlayamadığını vurgulayan Guardıola, "onun için takımla kaynaşmak diğer arkadaşları kadar kolay değil. Yüksek bir bedelle takıma katıldığı için üzerinde büyük bir baskı var. Yenilgiden sorumlu birini arıyorsanız; Chygrynskiy'e değil, bana bakmalısınız" ifadelerini kullandı. Chygrynskiy'e, Shakhtar Donetsk takımından 25 milyon Euro karşılığında transfer edilmişti.