Güiza-Daum gerginliği

Fenerbahçe'de Gençlerbirliği karşılaşması öncesi teknik direktör Daum ile Güiza karşı karşıya geldi. Güiza ile kendisine ilk 11'de yer vermeyen Alman teknik adam arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Ntvspor 13.03.2010 - 23:42

Güiza-Daum gerginliği

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Daniel Güiza'ya hafta boyunca yapılan tüm taktik antrenmanlarda as kadroda yer vermişti. Gençlerbirliği maçından 1 gün önce yapılan son taktik çalışmada da, İspanyol golcü forvet hattında yer aldı. Ancak Güiza, karşılaşmanın başlamasına 3 saat kala yapılan maç toplantısında, yerinde Gökhan Ünal'ın oynayacağını öğrendi. Bu gelişme üzerine İspanyol futbolcu ile Daum arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Maç öncesi ısınma hareketlerine çıkmayan Güiza, hakemin başlama düdüğünü çalmasına sadece 4 dakika kala yedek kulübesindeki yerini aldı.

Teknik direktör Daum, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Güiza'yı yedeğe çekmesini, Gökhan Ünal'ın formayı daha fazla haketmesine bağladı. “Takımımızın tek santraforu guiza değil” diyen Daum, “Güiza geride kalan maçlarda beklediğim performansı ortaya koyamadı. Gökhan Ünal ise hafta içinde çok iyi çalıştı ve oynamayı haketti. Fenerbahçe'de santrafor mevkisinde görev yapmak kolay değildir. Güiza'dan önümüzdeki haftalarda yine yararlanacağız” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...