Dursun Özbek: Gündemimizde seçim yok

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulislerde konuşulan, seçim olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Son iki maçı kayıpsız geçip devre arasına girmek istediklerini belirten Başkan Özbek, Mustafa Denizli'nin ikinci yarı takımı toparlayacağı görüşünde.

Ntvspor 16.12.2015 - 15:18

galatasaray-özbek-sabri061215.jpg

Şampiyonlar Ligi'nden elenerek hayal kırıklığı yaratan ve yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek olan Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de de Beşiktaş derbisini kaybederek zirve yarışının uzağında kaldı. Alınan sonuç ve oynanan futbolu beğenmeyen taraftarlar, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yönetim ve oyuncuları protesto etmişti.

Galatasaray Yönetimi, haftalık olağan toplantısında takımın son durumunu ve derbi sonrası yaşananları masaya yatırdı. Dursun Özbek, ilk yarı sonuna kadar kayıpsız geçilmesi halinde devre arasının takıma iyi geleceği düşüncesinde.

Teknik direktör Mustafa Denizli'nin ikici yarıda takıma istenen futbolu oynatacağını düşünen başkan Özbek, kulislerde konuşulan seçim söylentilerini de değerlendirdi. Seçim gibi bir düşüncesi olmadığını belirten Özbek, kulübün son yıllarda sürekli seçime gitmesinden dolayı rahatsız. İstikrarın başarıyı getireceğine olan inancını anlatan Galatasaray başkanı, seçimin gerekli olmadığı görüşünde.

Cüneyt Tanman ve Tayfun Demir'in istifa etmesi ise Başkan Özbek ve yönetimine karşı güvensizlik doğmasına yol açıyor. Son yapılan Divan Kurulu'nda da üyelerin yaptığı yoğun eleştiriler, Galatasaray'da Başkan Özbek'e olan desteğin sorgulanmasına yol açtı. Ayrıca yönetim içinde yaşanan fikir ayrılıkları da ilerleyen günlerde Tanman ve Demir'in dışında başka isimlerin de istifa edebilecekleri ihtimalini doğuruyor.

Sayfa Yükleniyor...