Yeni Gençlik ve Spor Bakanı'ndan ilk açıklama (Osman Aşkın Bak kimdir?)

Yapılan revizyonda kabineye giren 6 yeni isimden biri olan Gençlik ve Spor Bakanlığına Osman Aşkın Bak, haberi telefonda aldığını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.07.2017 - 15:46 | Son Güncelleme : 19.07.2017 - 16:16

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı'ndan ilk açıklama (Osman Aşkın Bak kimdir?)

65. Hükümette yapılan kabine değişikliğinde, Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Gençlik ve Bakanlığına Osman Aşkın Bak getirildi. 

Yeni Bakan, Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, iktidar kulisinde milletvekillerinin ve gazetecilerin tebriklerini kabul etti.

Gazetecilerin "Haberiniz var mıydı" sorusu üzerine Bak, "Yok. Genel Kuruldaydım. Arkadaşlar telefon etti." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Bak, "Ülkemize hizmet etmek için en iyi şekilde çalışacağız. Tabii ben spor camiasının içerisinde yetişmiş birisiyim. Çok küçük yaşlardan beri spor yöneticiliği yapıyorum. Türkiye Güreş Federasyonu başkanlığı, çeşitli kulüplerde yöneticilik yaptım. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda görev aldım. Spor benim hayatımın bir parçası" diye konuştu.

TBMM'deki oturumda da bir teşekkür konuşması yapan Bak, Öncelikle, tarafımıza verilen bu kutsal görevi en layık bir şekilde yapmak için çalışacağız; sizlerin de desteğine her zaman açığız, desteğiniz bizim için çok önemli" dedi.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Geçtiğimiz beş yıllık süre içerisinde Mecliste çok güzel ve tatlı anılarının olduğunu aktaran Bak, muhalefet tarafından da sevildiğini belirtti.

Bakan Bak, şunları kaydetti:

"Tabii, biliyorsunuz, laf atmak bir sanattır, onu da gerçekleştiriyorduk biz burada. Bazen kızıyorlardı bana ama gene seviyorlardı. Dolayısıyla inşallah, Türk sporu için de Türk gençliği için de güzel çalışmalar yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu göreve bizi layık gören değerli Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel, bu aziz millete hizmet etmek çok büyük bir görev, bu görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğim. Sizlerin, milletvekili arkadaşlarımızın da bize önerilerini, desteklerini bekliyoruz. Burada sporun içerisinden gelen arkadaşlarımız da var. İnşallah, bu aziz millete hizmete devam edeceğiz."

OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?

Osman Aşkın Bak, 11 Ekim 1966'da İstanbul Üsküdar'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini bitiren ve İngiltere'de Nottingham Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programında da doktorasını yapan Bak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi.

İstanbul Ticaret Odasında meclis üyesi olarak görev yapan Bak, çeşitli spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlığın yanı sıra spor federasyonlarında da yönetim kurulu üyeliği, kurul üyeliği, genel kurul delegeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu.

Çok sayıda makale ve bilimsel yayını bulunan Bak, 24. Dönem'de İstanbul Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü olan Bak, Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve 4 çocuk babası.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM YENİ KABİNEYİ AÇIKLADI

Sayfa Yükleniyor...