Özgüven Tesisleri'nde düzenlenen Genel Kurul'da konuşan Halil Ünal, Eskişehirspor'un başarısı için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini söyledi.

Eskişehirspor'a maddi anlamda son iki yıldır hiçbir destek görmediklerini ifade eden Ünal, şöyle konuştu:
"Eskişehirspor'un başarılı olması için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Ancak zaman zaman maddi anlamda sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntılı dönemimizde kimse bize yardım etmedi. Sadece reklam ve diğer gelirlerle ayakta durduk. Eskişehirspor'un başarısı için dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılık ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. 1965 yılında hazırlanan tüzükte değişikliğe giderek, mali kongre şartı getiriyoruz. Bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza, Eskişehirspor sevdalılarına borçlu bir Eskişehirspor bırakmamak adına bu uygulamayı hayata geçiyoruz."

Eskişehirspor'un dünyada 2 milyondan fazla taraftarının bulunduğuna da değinen Ünal, şunları söyledi:
"Eskişehirspor'un dünyada bir marka haline gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda ABD'de Eskişehirspor USA kuruldu. Yakında çalışmalarına başlayacak. Milan'la bir anlaşma yaptık, önümüzdeki günlerde futbolcu alışverişinin yanı sıra Milan'ın efsaneleri ile Eskişehirspor'un efsaneleri özel maç yapacak. Birçok yenilikleri yeni dönemde tüm Türkiye görecek. Eskişehirspor'un en büyük ihtiyacı olan Eskişehirspor Arena Stadı'nın inşaatına bu yıl başlamayı hedefliyoruz.''

Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar da yaptığı konuşmada, genel kurulun Eskişehirspor'a hayırlı olmasını diledi. Kılıçlar, şöyle konuştu:
"Taraftarlara, kulüp yönetimine, bütün sporculara, Eskişehirlilere bu son iki yılda bize yaşattıkları sevinç ve gurur için teşekkür ediyorum. Bunda kulüp yönetiminin, herkesin katkısı, payı var. Şimdi Süper Lig'de kulüp başına maliyet hesaplanır. Yani o kulübün harcadığı para ve attığı goller görünüyor. Bu anlamda Eskişehirspor gol başına maliyetiyle güçlü takımlardan biri. Burada kulüp yönetiminin, Eskişehirlilerin bu işte başarılı olduğunu gösteriyor. Ben önümüzdeki sezon Eskişehirspor şampiyon olsun, şampiyonluk istiyoruz demiyorum. Ben istiyorum ki, Eskişehirspor bundan üç yıl sonra 2014, 2020, 2030'da hep Süper Lig'de kalsın. Altyapısıyla, düzgün bir kulüp yönetimiyle, birlik beraberlik içinde yeter ki Süper Lig'de kalalım, şampiyonluk mutlaka gelir. Çünkü, bu muhteşem taraftar var. Bu inançlı insanlarla biz mutlaka şampiyonluğu önümüzdeki yıl olmazsa daha sonraki yıl hedefleriz."

Vali Kılıçlar, önemli olanın saman alevi gibi bir yıl Süper Lig'e çıkıp ertesi yıl inmek olmadığını belirterek, ''Burada kalıcı olmak önemli. Şimdiye kadar gördüğümüz performansın bunun böyle olacağını görüyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde 330 üyenin tamamının oyunu alan Halil Ünal aynı göreve yeniden seçildi.

Yeni yönetim kurulu üyeleri su isimlerden oluştu:
"Halil Ünal, Mesut Hoşcan, Gültekin Güvensoy, Murat Çetintaş, Mulla Şahbaz, Ahmet Yalçın, İsmail Hakkı Sağır, Harun Adıgüzel, Fethi Heper, Ekrem Birsen, Erdal Şahbaz, Dündar Ünlü, Firuz Karık, Aytekin Aykın, Mustafa Şeker, Abdullah Baykul, Mithat Körler, Ahmet Sivri, İbrahim Ceylan, Mustafa Kozanlıoğlu, Mustafa Akgören, Serkan Kaya, Nihat Çuhadar, İlhan Arslan, Yavuz Bingöl, Salim Kartal ve Cem Güven."