Mehmet Demirkol: Hangisi bir dergiye kapak olabilir?

Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın son dönemdeki performansı ile Slaven Bilic'in son durumunu da masaya yatırdı. Demirkol, Bilic'in Beşiktaş'ı manşetlere taşıdığını söylerken, İsmail Kartal veya Hamza Hamzaoğlu, hangisi iki önemli dergiye kapak olabilir" diye sordu.

Haberler - Ntvspor 17.03.2015 - 14:56

Mehmet Demirkol: Hangisi bir dergiye kapak olabilir?

"Slaven Bilic'in taraftarda yarattığı heyecana, başarılara hala 'acaba, falan mı' deniliyor" diyen Mehmet Demirkol, "Ligde yaşattığı başarılar, Avrupa'da avantajlı bir şekilde yürüyorsun. Niye sorgulanıyor hala anlamıyorum" ifadeleriyle şaşkınlığını dile getirdi. 

Fuat Akdağ'ın "Sence bu sene performansı böyle gitmezse Bilic'in devamı söz konusu olur mu?" sorusuna Demirkol, "Bilic gitmek istemediği sürece ben olsam değiştirmem. Çünkü bu takımın önümüzdeki sezon daha olgun olacağı net. Her sene Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı üzde 3, yüzde 5 artar. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın hem kadro durumu hem de itiş kakış. Bu Bilic için bir başlangıç. Sadece Gökhan Töre'ye bak. Geçen sezon neredeydi şu anda nerede. Geçen sezon başında kariyerinde skor yapmamış bir oyuncuydu, şu anda "Ligin en iyi oyuncusu mu?" diye soruluyor" şeklinde yanıtladı.

Gökhan Töre ve takımın performansının önemli olduğunu vurgulayan Demirkol, "Ama bir önemli bir şey daha var. Gazetelerin birinci sayfasında olma tablosunu daha önce Mustafa Denizli döneminde gördük. John Benjamin Toschak döneminde de gördük. Toschak bunun altını çizerdi, biraz da bütün bunları 'Birinci sayfaya taşımak için yapıyorum' derdi. Bilic'te isteyerek, bilerek, planlayarak veya içinden gelerek yapıyor. Geçen ay Türkiye'nin iki büyük hatırı sayılır derginin kapağındaydı. Taraftarlara, Bilic'le ilgili "Ne düşünüyorsun?" diye sor. Kötü bir şey duyamazsın" dedi.

Bazı Beşiktaş taraftarlarının Hırvat teknik adamı sorguladığı yorumunu yapan Demirkol, " Basında çıkmasını sorguluyorlar; ama bu önemli bir şey. Zaten insanlarla samimi bir sohbete girdiğinde ya da medyanın aksiyonlarına baktığında görürsün, kimse boşu boşuna oraya gelmez. İki büyük derginin hangisine Hamza Hamzaoğlu veya İsmail Kartal kapak olabilir. Olmalı mı? Olmamalı belki de. Ama oluyorsa bu medyada öne taşıyor. Beşiktaş açısından önemli bir durum. Olmasa olur mu, olabilir. Ama olduğu zaman da senin için yüksek kâr. Markalaşmak böyle bir şey" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...