Haşhaş 'Şardan'ın yerini dolduracağım'

Galatasaray Kulübü'nde başkan yardımcılığına getirilen Ali Haşhaş 'Yiğit Şardan'ın yerini doldurmaya çalışacağım. Sıra bana geldi' açıklamasını yaptı

03.12.2009 - 16:27

Haşhaş 'Şardan'ın yerini dolduracağım'

Galatasaray Kulübü'nde dün akşam itibariyle başkan yardımcılığı görevine getirilen yönetim kurulu üyesi Ali Haşhaş, sarı-kırmızılı kulüpte gelebileceği en önemli yerde olduğunu söyledi. Ali Haşhaş, başkan Adnan Polat'ın dün akşam itibariyle kendisine bu görevi bildirdiğini ifade ederek, "Çok mutluyum. Gelebileceğim en önemli yer Galatasaray başkan yardımcılığı. Çok önemli bir konumdayım şu anda" dedi.

Yiğit Şardan'ın istifasıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Haşhaş, "Bilindiği gibi görevler hep devir teslim şeklindedir. Yiğit Bey bu görevi layıkıyla yaptı, bundan sonra da yapacak. Sıra bize geldi, yerini doldurmaya çalışacağız" ifadesini kullandı.

Ali Haşhaş, Galatasaray'ın gidişat olarak iyi yolda olduğunu da kaydederek, şöyle devam etti: "Gidişat iyi yolda. Ekonomi herkesin dediği gibi değil. Stat işi  yolundadır, yapılmaktadır. Bugün çok önemli maçımız var, inşallah UEFA Avrupa Ligi'nde grubu lider bitireceğiz. Her türlü hedefe Galatasaray kilitlenmiş vaziyettedir."

Yiğit Şardan'ın başlattığı ve devam eden projelerle ilgili sorumluluğun başkan yardımcısı olarak kendisinde de bulunduğunu anlatan Haşhaş, "Ama Yiğit Bey bu sorumluluğu bırakmayacak. Baş danışman olarak görev yapacak. Çok önemli projeler var Yiğit Bey'in yürüttüğü. Yiğit Bey'siz olmaz" şeklinde konuştu. Basketbol şubesinden sorumlu yöneticinin Mümtaz Tahincioğlu olduğunu belirten Ali Haşhaş, basketbolda profesyonel bir ekip kurulduğunu ve sorumlu yönetici Mümtaz Tahincioğlu'nun da bu görevi başarıyla götüreceğini söyledi. Haşhaş, bir soru üzerine de futbol takımının maçlardan önce kamp yapması konusunda teknik direktör Frank Rijkaard'a bir baskı yapılmadığını, konunun hocanın tasarrufunda olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...