Beşiktaş Antrenörü Tayfur Havutçu, Gençlerbirliği karşısında aldıkları galibiyeti, hafta başında operasyon geçiren teknik direktörleri Mustafa Denizli'ye hediye ettiklerini söyledi.

Tayfur Havutçu, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, Gençlerbirliği karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, ''Bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı. Gençlerbirliği, Türkiye Ligi'nin en çok koşan ve mücadele eden ekiplerinden biri. İlk yarıda golü bulduk, sonra rakibimiz beraberliği yakaladı. Buna rağmen herkes çok arzuluydu ve maçı farklı kazandık. Hocamız bir operasyon geçirmişti. Böylece ona da güzel bir hediye vermiş olduk'' dedi.

Teknik direktör Mustafa Denizli ile maçın devre arasında konuşup konuşmadığı ve oyuncu değişikliklerinde görüş alışverişinde bulunup bulunmadığı sorularına Havutçu, ''Hocamızla maç öncesinde görüştük. Biz bir ekibiz ve gerektiğinde hocamızın tavsiyelerine uyduk'' yanıtını verdi.

Tabata'nın performansı ile ilgili bir soru üzerine Havutçu, ''Tabata iyi oynadı. Zaten geçen hafta da bunun sinyallerini vermişti'' dedi.

Taraftarların yönetimi protesto etmesinin futbolcuları etkileyip etkilemediği sorusunu da Havutçu, ''Sahadaki futbolcular her zaman taraftar desteğine ihtiyaç duyar. Neticede kongre olmuş. Başkan seçilmiş. Bundan sonra hep birlikte bu camiaya, yönetime destek vermek gerek. Hep birlikte olursak başarı gelir. Taraftarımızın pozitif desteğine ihtiyacımız var'' diye yanıtladı.