'Havuz bozulmuş, bozulmamış fark etmez'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili hem Kulüpler Birliği'nden hem de Trabzonspor'dan değerlendirme geldi.

29.07.2012 - 21:11

'Havuz bozulmuş, bozulmamış fark etmez'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 2 Temmuz'daki tahliyesi sonrasında ilk kez dünkü Yüksek Divan Kurulu'nda konuşmuş, en dikkat çeken açıklaması da havuz sistemiyle ilgili olmuştu.

Galatasaray ve Beşiktaş'ın ardından 'havuz'un en büyük paydaşlarından Trabzonspor'dan da bir değerlendirme geldi.

Ayrıca, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili 18 takımı toplantıya davet edeceğini söyledi.

Yıldırım'ın Süper Lig naklen yayın havuz sistemi konusundaki açıklamasını bugün öğrendiğini söyleyen Ünal, bunun futbol ailesinin tamamını ilgilendiren bir konu olduğuna dikkat çekerek, ''Dolayısıyla onun açıklamasına şu anda bir cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak 18 takımı toplantıya davet edeceğim. Toplantıda sayın başkanlarımızın görüşü ortaya çıkacak. Bundan sonra genel bir açıklamada bulanacağım.

Arkadaşlarımızla istişare etmeden futbolumuzun dar günlerden geçtiği şu zamanlarda kaos ortamı yaratmak doğru değil. Kısa vadede toplantı yapamıyoruz. Çünkü, birçok takımımız yurtdışı kamplardan hazırlık maçı oynuyor. Birçok başkan yaz geldiğinden tatilde, kampta. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği'ni toplayarak, meseleyi enine boyuna tartışıp gerekli değerlendirmelerde bulanacağız'' dedi.

"CEVAP VERMEK İSTEMEM AMA..."
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de, konuyla ilgili, takımın kamp yaptığı Almanya'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şener, ''Bence yapılmaması gereken bir konuşma tipi. Okuduğum kadarıyla Aziz beyin 20 tane duruşmada söylediklerinin aynen bir kopyası gibi.

Özel bir şey, orijinal bir şey göremedik. Ben cevap vermek istemezdim ama bizim de ismimiz geçmiş o arada. Bakıldığında suçladığı şeyler yine aynı. Sadri Şener ve Trabzonspor Kulübü olarak polise de, savcıya da, hakime de, hukuka da devamlı saygı göstermişiz. Zaten hukukun verdiği kararları çok tartışırsan, 'yanlış' demeye başlarsan devlet olma özelliğini kaybedersin. Doğrusuyla, günahıyla, yanlışıyla hukukun verdiği kararlara herkesin saygı göstermesi lazım.

Yine bu mahkemenin verdiği karardan sonra insanların müracaat edeceği yer Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu değil, Yargıtay. Yine Yargıtay'da haklarını savunacaksın. Yargıtay'dan çıkacak sonuca göre suçlu veya suçsuz olacaksın. Dolayısıyla söylemleri bana göre doğru değil. Kendisine de, kulübüne de çok faydası olacağı inancında değilim'' dedi.

"HAVUZ BOZULMUŞ, BOZULMAMIŞ..."
''Havuzu bozmak, biraraya getirmek, ikiye bölmek Fenerbahçe'nin görevi değil, bu kanunlarla belirlenmiş'' diyen Şener, şöyle devam etti:

''Çok incelemedim ama çıkar mı, çıkabilir mi, onu çok bilmiyorum. Fakat bunlar yanlış konuşmalar, tehditler. Bana göre doğru değil. Bu sene için bir şey olacağını tahmin etmiyorum.

Havuz bozulursa da Trabzonspor için çok bir önem arz etmez. Çünkü Trabzonspor Kulübü albenisi olan bir kulüptür. Çünkü Digiturk, Lig TV ve ona benzer başka kuruluşlar bunu kar amacıyla yaparlar. Doğrudur Fenerbahçe'den, Galatasaray'dan, Beşiktaş'tan, bizden büyük pay alırlar. Bizden sonra uzak ara bir uçurum vardır. Bugün Digituk ile Lig TV'ye 'hangi kulübü alırsın' deseler, 'bana 4 kulüp yeterli' der. Bu bir realite. Fakat biz öyle yapmıyoruz, herkesin bir pay alması için çalışıyoruz.

Bizim için çok fark eden bir şey olmaz. Trabzonspor bugün aldığı paradan daha fazla para alır. Çünkü seyredilebilir özelliği var. Ciddi bir taraftar topluluğu var. Haber niteliği var. Yaptığı transferlerle gündeme gelen bir kulüp. Dolayısıyla havuz sistemi bozulmuş, bozulmamış, bizi çok da ilgilendirmiyor ama bozulacağını zannetmiyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...