İlişkili Haberler

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, maliyeti yüksek transferler yapmayacaklarını ve kadrolarını büyük oranda koruyarak yola devam edeceklerini dile getirdi. Hamzaoğlu, bazı oyuncular ile yollarını ayırmaya mecbur olduklarını ancak Bruma'nın kendileri ile kalacağını ve önümüzdeki sezon yeteneklerini daha da geliştireceğine inandıklarını dile getirdi.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU”
Hedeflerinin Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu olduğunu belirten Hamzaoğlu,"Gerçekten yetenekli, iyi bir kadroya sahiptik. Biz parçaları yerine getirdik sadece. Onlar da istedi çünkü onlar istemeseydi hiçbir şey olmazdı. Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı bir başarı açıkçası bekliyor muydunuz diye sorarsanız, aslında bu süreç kendiliğinden oluştu. Oyuncuların bu kadar çabuk değişmesi... Bu kadar kısa sürede beklemiyorduk ama bir şeyler yapacağımıza inanıyorduk. Oyuncularıma ilk gün ''Sizlerin bizler gibi bir teknik ekibe, bizim de sizler gibi oyunculara ihtiyacımız var'' demiştim. Bugün bu düşüncemde ne kadar doğru olduğunu görüyorum. Bu bizim için bir başlangıç. Biz yabancı takımlara karşı başarılı olmak için kurulan bir takımız. Bizim de gelecek sezonki hedefimiz bu. Amacımız Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanmak. Bunu belki birkaç sene içerisinde olacaktır ama hedefimiz bu" şeklinde konuştu.

“KADROMUZU YENİ TAKVİYELERLE GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Transfer çalışmaları hakkında bilgiler veren Hamzaoğlu, "Maliyeti yüksek transferler yapmayacağız, en azından bir kaç yıl bu şekilde düşünmemiz gerekiyor. Devre arasında da mali durumu düşünerek transfer istemedim. Transferleri kampa yetiştirmeye çalışacağız. Ama kampında devamında da bir iki transferimiz olabilir. Çalışmalarımız sürüyor, daha da hız kazanıp kadroumuzu yeni takviyelerle güçlendireceğiz. Ama bu sayıca çok transfer beklentisine sokmasın sizi. Beraber oynamaktan keyif olan bir kadro var ve bu kadroyu büyük ölçüde koruyacağız." dedi.

“BİRKAÇ SENE ÖLÇÜLÜ GİTMEK ZORUNDAYIZ”
Maliyeti yüksek transferler yapmayacaklarını dile getiren Hamzaoğlu, "Kadro sayımız belli, 28 olacak. Devre arasında mali durumu düşünerek transfer yapmadım. Kalabalık bir kadromuz vardı. Kulübü bu durumda zarara sokamam. Şampiyonluk için de yeterli bir kadromuz vardı. Sakatlara rağmen oynayanlar da eksikleri hiç aratmadı. Bu sezon da çok fazla maliyeti yüksek oyuncular almayı düşünmüyorum. Ama birkaç sene ölçülü gitmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

"BRUMA İÇİN SABIRLA BEKLİYORUZ"
Bruma'nın kendilerine daha fazla katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Hamzaoğlu, "Bruma özel bir oyuncu fakat henüz daha gerekli olgunluğa erişemedi. Ama sabırla bekliyoruz. Gelecek yıl çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Kulübümüzün değeri, inşallah bize çok daha fazla katkısı olacak. Transferde öncelikle bölgemiz yok, biz iyi oyuncu bulmanın peşindeyiz. Alternatif, elimizi güçlendirmek için transfer yapabiliriz." ifadelerini kullandı.

“TERİM VE PRANDELLI’YE TEŞEKKÜR EDERİM”
Fatih Terim, Mancini ve Prandelli'ye teşekkür eden Hamzaoğlu, "Zaman içinde birlikte oynamayı ön plana aldık. Beraber gücümüzü birleştirdik ve bu bizi bu noktalara kadar getirdi. Ben bize destek olan, güç veren herkese teşekkür ediyorum. Bu kadroyu oluşturan Fatih Terim Hocam'dan, Mancini ve Prandelli'ye kadar herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

“SABRİ İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUM”
Sabri ile yeniden masaya oturacaklarını belirten Hamzaoğlu, "Sabri'nin sözleşmesi bitti ama biz Sabri ile devam etmek istiyoruz. O bizim çok önemli bir oyuncumuz. Ben Sabri'nin oyundan, kişiliğinden çok memnunum. İnşallah anlaşırız, o da kulübünde devam eder. Sezon başında sadece Şampiyonlar Ligi'nde kötü oynamadı ki takımımız. Ligde de iyi oynamadık, iyi sonuçlar alamadık. Ümit vermiyordu dışarıdan izleyen biri olarak. Kaldı ki Arsenal maçının ikinci yarısı, oynanan oyun bu sene için de neler yapabileceğimizi gösterdi diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

“ALBAYRAK VE DÜRÜST İLE KONUŞTUM”
Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst hakkında da açıklamalarda bulunan Hamzaoğlu, "İkisiyle de konuştuk. Dün maçta sonra hem Ali Dürüst hem Abdürrahim Albayrak bizi aradı. Her ne kadar Bursa'da olmasalar da aslında aynı başarıyı onlar da yaşadılar. Geldiğimiz günden bu yana bize hiçbir sıkıntıyı yaşatmadılar. Onların da katkısı çok fazla. Bugün biz buradayız, yarın başkaları olacak. Onlar da yeni tönetime devrettiler. İnşallah Galatasaray'ı daha iyi günlere getirmeye çalışacağız." şeklinde konuştu.

“TRABZONSPOR MAÇLARINA OLDUKÇA ÜZÜLMÜŞTÜM”
Trabzonspor ve Başakşehir maçlarına çok üzüldüğünü dile getiren Hamzaoğlu, "Gideceklerle ilgili isimleri belirledik fakat yönetimle henüz konuşmadık. Biz önce gidecek arkadaşlara bunu bilgilendirdikten sonra size açıklayabiliriz. Dünkü maç en çok sevindiğimiz maçların başında geliyor. Şampiyonluktan sonra Türkiye Kupası'nı kazanmak bizim için çok önemliydi. Başakşehir maçı ve Trabzonspor maçlarına oldukça üzülmüştüm ama inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik." ifadelerini kullandı.

“KUTLAMALARIMIZ MÜKEMMELDİ”
Şampiyonluk kutlamalarını değerlendiren Hamzaoğlu, "Şampiyonluk kutlamamız muhteşemdi. Mükemmel bir sahne kurulmuştu. Camiamıza hayırlı olsun, iki kutlama da çok güzeldi. Oyuncularımız hak ettikleri kupalarla o coşkuyu yaşadılar. Uzun gecelerim, uykusuz geçen gecelerim oldu. Kolay değil bir hedefe gidiyorsunuz ve büyük ölçüde her şeyin sorumlusu sizsiniz. Beyniniz fiziksel dinlenmenizi engelliyor. Ama inancımızı kaybetmedik" dedi.