Helvacı: Lider bitirmek önemliydi

Galatasaray'da ikinci başkan Mehmet Helvacı, Panathinaikos karşısında alınan galibiyetten çok grubu lider bitirmenin önemli olduğunu söyledi.

04.12.2009 - 02:17

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, UEFA Avrupa Ligi'nde, Yunanistan'ın Panathinaikos takımı karşısında aldıkları galibiyetin, grupta liderlik konusunda kendilerini rahatlattığını söyledi.

Mehmet Helvacı, grubu yalnızca lider olarak değil, aynı zamanda yenilgisiz bitirmek istediklerini ifade ederek, ''Bugün rakibimiz de iyiydi. Maçı kazanmak bizi rahatlattı. Sturm Graz maçını daha rahat oynayacağız. Takımımızın bugün uyum olarak bizi tatmin ettiğini söyleyemem, ama sonuçta Panathinaikos liderlik yarışında rakibimizdi. Bu maçı onlar kazansaydı, büyük olasılıkla onlar lider olurdu. O nedenle, bu tür maçlarda oyunun fazla önemi olmuyor. Galatasaray son haftalarda çok ciddi sınavlar veriyor. Bunun, kulübün her biriminde birtakım sonuçları olması normal. Futbol takımımız üzerinde de etki yarattı. Bu akşamı, bir toparlanma süreci olarak düşünüyorum. Dolayısıyla sonucu olumlu buluyorum'' dedi.

Helvacı, maç sonunda oluşan olumlu havanın, lige de yansımasını dileyerek, ''Bir çıkışa geçmek gerekiyor. Bugünkü sonuç takıma olumlu yansıyacaktır. Galatasaray, bundan sonra herhalde umut ettiğimiz eski günlerdeki gibi olacaktır'' dedi.

Görevinden istifa eden Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı Menajeri Nur Gencer'in açıklamalarının hatırlatılması üzerine Helvacı, ''Biz kendisini göreve getirdik, ancak bu kısa dönem içinde sağlıklı görev yapamadığını gördük. Dolayısıyla, sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrıldığını beyan ettik. Kendisi, sağlık sorunu olmadığını söylüyorsa, söyleyecek birşey yok'' diye görüş bildirdi.

ABDULLAH AVCI: GALATASARAY'I KUTLUYORUM
Bu arada, maçı izleyenler arasında bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Turkcell Süper Lig'de hafta sonunda Galatasaray ile karşılaşacakları için maça geldiğini dile getirerek, ''Galatasaray, gruptan lider çıktı. Kutluyorum. Çok yetenekli ve geniş bir kadrosu var. Biz de birtakım eksiklerimize rağmen, kazanmak için buraya geleceğiz'' dedi.

A Milli Takım için adının geçtiği belirtilerek yöneltilen bir soruya Avcı, ''Bunun kararını ben değil, oradakiler verecek. Bunun konuşulması elbette keyif veriyor. Bunlar yeri geldiğinde konuşulacak, ortaya çıkacak projelerdir. Milli takımla ilgili konuşmuyorum. Doğru olmadığı düşüncesindeyim. Lig sürüyor. Hafta sonunda çok önemli bir maçımız var'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...