'Herkes decoder ve forma alsın'

Federasyon ve  kulüpler, play-off sisteminin bu sezon uygulanmasına karar verdi. Kararı duyuran Beşiktaş Başkanı Demirören'in açıklamaları şaşırttı.

23.08.2011 - 17:09

'Herkes decoder ve forma alsın'

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Refik Arkan, Ali Gürsoy, Fenerbahçe Kulübü adına Asbaşkanlar Nihat Özdemir ve Ali Koç ile diğer kulüplerden temsilciler yer aldı.

Kulüp Başkanları adına çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Süper Lig'de play-off sisteminin bu sezondan itibaren başlayacağını söyledi.

Demirören, "Futbol ailesinin tek amacı yere düşen futbolumuzu ayağa kaldırmaktır" dedi.

Demirören şöyle konuştu:
"Bütün taraftarlara sesleniyorum. Kişiler geçicidir, kulüpler kalıcıdır. Hangi takımın taraftarı olursa olsun, herkesin decoder alarak, forma alarak kulüplere destek olması gerekir. Her kulüp play-off sisteminin eksi taraflarını belirtmiştir.

Ancak dediğim gibi burada amaç yere düşen futbolumuzu ayağa kaldırmaktır. Sistemi denemek lazım. Denediğimizde futbolumuza bir şey kaybettirmez. Lig statüsünde değişiklik yapmak lazım."

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

TFF BAŞKANI AYDINLAR DA KONUŞTU - OKUYUN


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...