Guus Hiddink: Herkes yerini bilmeli

Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, Milli Takımımız ile oynayacakları maçı yorumladı, çarpıcı ifadeler kullandı.

Ntvspor 27.03.2015 - 21:50

Guus Hiddink: Herkes yerini bilmeli

Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, EURO 2016 Elemeleri'nde, evini Milli Takımımız ile oynayacakları maça yüksek bir konsantrasyonla çıkacaklarını söyledi.

Hiddink, kamp yaptıkları Noordwijk kentinde, Galatasaraylı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder ile düzenlediği basın toplantısında, "Maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sakatlıkları bulunan Robin van Persie ile Arjen Robben gibi iki yıldızdan eksik sahaya çıkacaklarına değinen Hiddink, bu kapsamda ellerindeki tüm opsiyonları iyi değerlendireceklerini, takım kurgusunda bir değişiklik yapmayacaklarını ifade etti.

Van Persie ve Robben'in yerine kimlerin oynayacağına yönelik sorulara cevap vermeyen Hiddink, geçmişte Türkiye'yi çalıştırmış olmasının kendileri için bir avantaj sağlayacağını dile getirdi. Geçmişte birlikte çalıştığı Türk futbolcuların yaklaşık yarısının şu anda milli takımda oynamaya devam ettiğine dikkati çeken Guus Hiddink, Türkiye'de son derce keyifli bir dönem geçirdiğini kaydetti.

"İlk dakikadan itibaren konsantrasyonu elden bırakmamamız lazım" diyen tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu:

"Kurgumuzda bir değişiklik olmayacak. Maçı büyük bir konsantrasyonla oynamamız gerekiyor. Oyuncularımızın bunu unutmamaları lazım. Köşe vuruşu gibi durumlarda birkaç dakikalık zaman geçiyor, bu durumlarda da ekip ruhuna uyarak, maça odaklanmalıyız."

"HERKES YERİNİ BİLMELİ" 

Guus Hiddink, Türkiye'yi çalıştırırken, ay-yıldızlı ekibin Almanya gibi takımlarla bu aşamada baş etmesinin zor olduğu yönündeki görüşünün bugün için de geçerli olup olmadığı yönündeki bir soruya, "Bunu bugün söyleyecek olsam aynı tepkiyle karşılanacağım. Aslında bu tür durumlarda herkes yerini bilmeli diye düşünüyorum. Önemli takımlarla boy ölçüşmek çok kolay değil" şeklinde cevap verdi.

SNEIJDER: TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUM 

Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder da yarınki maçın kendisi açısından özel bir karşılaşma olacağını söyledi.

İki tarafın da kazanmak için sahaya çıkacağına vurgu yapan Sneijder, "Benim için özel bir maç. Biz de onlar da kazanmak istiyor. İyi bir maç olacak. Bugünlerde Türk futbolcularla herhangi bir iletişimim olmadı. Bu gayet normal. Çünkü hepimizin hedefi galibiyet" diye konuştu.

GOL ATARSA... 

Sneijder, maçta Türkiye'ye gol atması halinde sevinip sevinmeyeceği yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

"Tam bilmiyorum. Herhalde sevincimi göstereceğim. Türkiye'de çok iyi karşılanıyorum. Orada kendimi çok iyi hissediyorum. Türkiye'yi ve Türk insanlarını çok seviyorum. İlk günden bu yana misafirperver bir şekilde karşılandım. Maç bizim için çok önemli. Bu maçı o yüzden ayrı değerlendirmek lazım."

Amsterdam Arena'ya çok sayıda Türk futbolseverin de geleceğini hatırlatan Sneijder, iki ülke taraftarlarının da ateşli olduğunu ve statta iyi bir atmosfer beklediğini dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...