Hidayet Van Gundy'ye teşekkür etti

Orlando'nun Philadelphia'yı 84-81 yendiği karşılaşmada galibiyet üçlüğünü atan Hidayet Türkoğlu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Antrenörümün güvenini boşa çıkarmadığım için mutluyum" diye konuştu.

Ntvspor 27.04.2009 - 12:08

İSTANBUL - Orlando-Philadelphia serisinin ilk üç maçında sakatlığının da etkisiyle çok düşük bir şut yüzdesiyle oynayan Hidayet Türkoğlu, maç sonundaki basın toplantısında antrenör Stan Van Gundy'ye teşekkür etti.

Hidayet, "Koç Stan Van Gundy, çizdiği sette benim ve Rashard'ın pick'n roll oynamasını söylemişti. Öyle yaptık ve savunmada karşıma Thaddeus Young geldi. Süreye baktım ve şutu son saniyede kullanmak istedim. Başardığım için sevinçliyim" diye konuştu.

Antrenörünün güvenini boşa çıkarmadığı için mutlu olduğunu ifade eden milli basketbolcumuz, "Van Gundy her zaman bana güvendi. Bana yaptıkları için ona şükran borçluyum. Bu kadar önemli bir şutu bana kullandırtması, bana güvenini gösteriyor. Şutu sokup onun güvenini boşa çıkartmadığım için mutluyum" dedi.

Orlando, deplasmanda oynadığı ikinci maçı kazanıp seriyi 2-2'ye getirirken, Türkoğlu serinin diğer maçlarını kazanıp turu geçeceklerini iddia etti.

Hidayet, "Çok önemli bir galibiyet. Yeniden ev sahibi avantajımız var. Orlando taraftarları tüm sezon olduğu gibi bizi çılgınca destekleyecekler. Onların desteğine çok ihtiyacımız var" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...