Hido'nun transfer günlüğü

Hidayet Türkoğlu transferinin dakika dakika ayrıntıları...

Haberler - Ntvspor 04.07.2009 - 18:01

15 Haziran Pazartesi... Hidayet Türkoğlu, kontratındaki opsiyonu kullanıp sezon sonunda serbest kalacağını açıkladı.

23 Haziran Salı... Orlardo Magic Hidayet’e 4 yıl için 36 milyon dolar önerdi. Hidayt bu teklifi kabul etmedi.

25 Haziran Çarşamba... Orlando Magic, takas yoluyla New Jersey Nets’in all-star oyuncusu Vince Carter’ı kadrosuna kattı. Normalde Hidayet gibi 15 numaralı formayı giyen Carter, basın toplantısına numarasız bir formayla çıktı. Bu an, Hidayet’in Orlando günlerinin sona erdiğinin bir kanıtıydı.

31 Haziran Cuma... Hido’nun talipleri artıyor... Miami Heat'in süper yıldızı Dwayne Wade, milli basketbolcumuzu arayarak ikna etmeye çalıştı. Wade, Hidayet'e, “Seninle beraber oynamak istiyorum. Bizim takıma gel.” dedi. Miami yöneticileri ise Hidayet’e iyi bir teklif yapabilmek için birkaç oyuncuyu gönderip maddi açıdan rahatlamanın yollarını arıyor.

1 Temmuz Çarşamba... Portland Trail Blazers’ın antrenörü Nate McMillan, Hidayet’i ikna edebilmek için yaklaşık 4100 kilometre uçarak Orlando’ya gitti.

2 Temmuz Perşembe... Hidayet Türkoğlu, antrenör Nate McMillan ile birlikte şehri gezip Trail Blazers yönetimiyle tanışmak için Portland’a gitti. Portland Hido’ya 5 yıl için 53 milyon dolarlık bir teklif yaptı.

2 Temmuz Perşembe... Toronto Sun gazetesi, Toronto Raptors’ın, Hidayet Türkoğlu’na 56 milyon dolarlık bir teklif götürmeye hazırlandığını yazdı.

3 Temmuz Cuma... Toronto Sun gazetesi bu sefer Raptors’un Hidayet’ten vazgeçtiğini duyurdu. Gazeteye göre Raptors’ın yeni hedefi New York Knicks’ten David Lee.

3 Temmuz Cuma... Saat 23:00... Amerikan basını Hidayet Türkoğlu’nun Portland Trail Blazers ile anlaştığını son dakika gelişmesi olarak verdi.

3 Temmuz Cuma... Saat 23:30... NTV SPOR’a konuşan Hidayet Türkoğlu, Portland’ın 53 milyon dolarlık teklifini doğruladı, ancak anlaşma olmadığını Toronto ile de görüştüklerini söyledi...

4 Temmuz Cumartesi... Saat 03:30... Hidayet Türkoğlu, Portland Trail Blazers’ın teklifini reddetti ve Toronto Raptors ile prensipte anlaştı... NBA.com, teklifin 60 milyon doların üzerinde olduğunu yazıyor...

Sayfa Yükleniyor...