Hocasını dinledi, hedefi '12'den' vurdu

Aksaray'da, 12 yıl futbol oynayan ve bu sayede ASÜ BESYO'yu kazanan Merve Şahin, üniversitedeki hocasının yönlendirmesiyle başladığı okçulukta şampiyon olarak Genç Milli Takım aday kadrosuna seçildi.

Anadolu Ajansı 26.03.2017 - 16:26

Hocasını dinledi, hedefi '12'den' vurdu

Aksaray'da, 12 yıl oynadığı futbol sayesinde Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nu (BESYO) kazanan Merve Şahin, üniversitedeki öğretim üyesinin yönlendirmesiyle tanıştığı okçuluk branşında hem Türkiye şampiyonu oldu hem de Genç Milli Takım aday kadrosuna seçildi.

Lisanslı futbolcu olan 25 yaşındaki Merve Şahin, 2015 yılında özel yetenek sınavıyla ASÜ BESYO'yu kazandı.

Öğretim görevlisi Kürşat Aktepe'nin yeteneğini keşfetmesiyle okçuluk sporuyla tanışan ve kısa sürede gelişim sağlayan Şahin, yaklaşık 5 ay gibi kısa sürede hazırlanarak katıldığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca geçen yıl Antalya'da düzenlenen organizasyonda kadınlar okçuluk makaralı yay kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Çalışmalarını profesyonel antrenörler eşliğinde sürdüren ve Genç Milli Takım aday kadrosuna da çağrılan Şahin'in en büyük hedefi Türkiye'yi uluslararası şampiyonalarda en iyi şekilde temsil etmek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...