Mourinho: İngiltere ile İspanya arasında uçurum var

Chelsea'yi şampiyonluğa taşıyan Jose Mourinho'nun hedefinde İspanya vardı. İspanya Ligi'nde sezon boyunca Barcelona ve Real Madrid'in 4 ya da 5 önemli maç oynadığını söyleyen Portekizli teknik adam, "Orada bulunmak hoşuma gitmedi" dedi.

Ntvspor 19.05.2015 - 15:39

Mourinho: İngiltere ile İspanya arasında uçurum var

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in yeniden teklif götürdüğü ancak ret yanıtı aldığı iddia edilen Jose Mourinho'dan İspanya futboluna eleştiriler geldi. İspanya Ligi'nin zirvesindeki iki ekibi Barcelona ve Real Madrid'in sezon boyunca 4 ya da 5 önemli maç oynadığını söyleyen Jose Mourinho, "İngiltere'de şampiyonluğu kazanabilirler mi, emin değilim" ifadelerini kullandı.

Madrid'de bulunduğu üç yıl boyunca La Liga şampiyonluğu ve İspanya Kral Kupası'nı kazanan; Şampiyonlar Ligi'nde ise üç yıl üst üste yarı finalde veda eden Mourinho, sıradışı açıklamalarına devam etti. İngiliz talkSPORT radyosuna konuşan Portekizli teknik adam, "İspanya'da bulundum; ancak hoşuma gitmedi. Orada rekor kırarak 100 puanla ve 121 golle şampiyon olduk. Tüm sezon boyunca sadece 3 veya 4 önemli maç oynadık" diye konuştu.

İspanya'da 92 puan toplamalarına karşın şampiyonluğu kaybettiklerini vurgulayan Mourinho, "Tüm maçları kazanma konusunda üzerinizde baskı var. Eğer kazanamazsanız şampiyon olamazsınız. Ancak büyük takımlar ile diğerleri arasında çok büyük fark var. Diğer ülkelerde iyi oyuncuları dinlendirirken de çok maç kazanabilirsiniz. İspanya'da ve İtalya'da böyle çok maç kazandım. Avrupa maçını düşünüp oyuncularınızı ligde dinlendirebiliyorsunuz. İngiltere'de de Bradford maçı öncesi bir kaç oyuncumu dinlendirdim; ancak o maçı kaybettik. Bu İngiliz futbolu. 2-0 öndeyken bir gol yediğinizde son dakikalar cehennem şeklinde geçebiliyor" diyerek, Premier Lig'in zorluğuna dikkat çekti.

Premier Lig'de bu tür gerçekler olduğunu kaydeden Jose Mourinho, "Sadece maçların sayısıyla ilgili değil, rekabet burada çok şiddetti. Rekabeti sadece maç fazlalığında değil zihinsel olarak da yaşıyorsunuz" diye konuştu.

Premier Lig ile İspanya Ligi arasında uçurum olduğunu vurgulayan Mourinho, "Barcelona veya Real Madrid, Premier Lig'i kazanabilir mi? Belki evet, belki de hayır" sözleriyle de İngiltere Ligi'nin zorluğunu vurguladı.

"MESSI BIRAKIRSA, AVRUPA FUTBOLU SONSUZA DEK DEĞİŞECEK"

Jose Mourinho, Lionel Messi'ye ayrı bir parantez açarken, "Messi, futbolu bıraktıktan sonra Avrupa futbolu sonsuza dek değişecek" diye konuştu.

Chelsea patronu, Barcelona'nın son 10 yılına damga vuran, Katalan ekibinin 3 Şampiyonlar Ligi, 6 lig şampiyonluğu ve bir çok kupayı kazanmasında büyük pay sahibi olan 27 yaşındaki oyuncuya övgüler yağdırdı. Mourinho, Barcelona'nın başarısında Lionel Messi'nin kilit isim olduğunu vurgularken, "O olmasaydı 10 yılda Avrupa futbolunda çok şey değişirdi. Barcelona, Frank Rijkaard, Pep Guardiola ve Luis Enrique'nin teknik direktörlüğünde neler kazandı? Ancak Lionel Messi her zaman vardı" diyerek Arjantinli oyuncunun katkısını gözler önüne serdi.

Sayfa Yükleniyor...