İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 3 Mayıs Pazar günü yapılacak dev maç öncesi, derbinin oynanacağı İnönü Stadı'nda son yıllarda konuk Fenerbahçe'nin üstünlüğü bulunuyor.

Ezeli rakipler arasında Dolmabahçe'de yapılan son 10 lig maçında Fenerbahçe 6, Beşiktaş 4 galibiyet aldı.

İnönü Stadı'nda son 3 lig maçını da kazanan Fenerbahçe, Dolmabahçe'deki son 10 lig maçında ise toplam 16 gol atıp, 14 gol yedi.

İki takım arasında İnönü Stadı'ndaki son 10 lig maçı da berabere sonuçlanmazken, Beşiktaş ile Fenerbahçe, birbirlerine sadece 2'şer maçta gol atamadı.

DOLMABAHÇE'DE EZELİ REKABET
Beşiktaş ile Fenerbahçe, derbi maçın yapılacağı İnönü Stadı'nda bugüne dek 161 karşılaşma oynadı. Resmi ve özel bu 161 maçın 57'sinde Fenerbahçe sahadan galip ayrılırken, Beşiktaş 54 galibiyet elde etti. BJK İnönü Stadı'ndaki 50 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.

İki ekip arasında Dolmabahçe'de yapılan maçlarda siyah-beyazlıların toplam 182 golüne, sarı-lacivertliler 194 golle karşılık verdi.

Öte yandan, iki takım arasında BJK İnönü Stadı'nda yapılan 70 lig maçında ise iki ekip de 24'er galibiyet alırken, 22 maç da berabere bitti. Dolmabahçe'deki lig maçlarında siyah-beyazlılar 68, sarı-lacivertliler ise 66 gol attı.

Ezeli rakiplerin Dolmabahçe'deki son randevusunda Fenerbahçe, geçen sezonki lig maçını 2-1 kazanmıştı.