İpsala'da başpehlivan Osman Aynur

Edirne'nin İpsala ilçesinde, 27 kez üst üste Kırkpınar başpehlivanlığını kazanan Kel Aliço Pehlivan adına düzenlenen, ''İpsala Kel Aliço Pehlivanı Anma ve Yağlı Güreşler Festivali''inde başpehlivanlığı 2006 yılı Kırkpınar başpehlivanı Osman Aynur kazandı.

17.05.2010 - 10:35

''İpsala Kel Aliço Pehlivanı Anma ve Yağlı Güreşler Festivali''inde başpehlivanlığı 2006 yılı Kırkpınar başpehlivanı Osman Aynur kazandı.

Aliço Pehlivan köyünde gerçekleşen ve 13 kategoride 189 pehlivanın katıldığı güreşlerde, güreş ağalığını yapılan açık artırmada 30 bin TL ile yeniden Necmi Sezer kazandı.

Edirne Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ile Türkiye'nin bir çok yerindeki güreş ağalarının ve güreş severin izlediği güreşlerde finalde Ekrem Yavuz'u yenen Osman Aynur başpehlivan oldu.

Güreşlerde Minikler 1'de Metin Güngör, Minik-2'de Abdülbaki Korç, Minik-3'de Halil İbrahim Korç, Teşvik'de Fethi Güldiken, Tozkoparan'da Ayhan Aktürk, Deste- 1'de (Küçük) Ali Kazım Yavuz, Deste- 2 (Büyük) Serkan Üğdüler, Küçük Orta (Küçük Boy) Tansel Umut, Küçük Orta (Büyük Boy) İsmail Erkal, Sembol'de Ahmet Karakuş, Büyük Orta'da Erkan Ertan ve Başaltı'da Muhammet Taşçı birinci oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...