İrfan Can Kahveci Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Kulübü, Medipol Başakşehir'in milli futbolcusu İrfan Can Kahveci'nin transferini resmen duyurdu.

ntv.com.tr - Ntvspor - Anadolu Ajansı 31.01.2021 - 20:53 | Son Güncelleme : 01.02.2021 - 00:42

İrfan Can Kahveci Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Kulübü, Medipol Başakşehir'den milli futbolcu İrfan Can Kahveci'yi kadrosuna kattığını açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Ailemize hoş geldin İrfan Can Kahveci" ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımdaki videoda ise Türk kahvesi görüntüleriyle "Fenerbahçe bir oyuncuya talip olursa alır" ifadesi yer aldı.

"ÇUBUKLU FORMAMIZIN HAKKINI VERECEĞİM"

Formayı giydikten sonra duygularını dile getiren İrfan Can Kahveci, "Fenerbahçeli babamın hayallerini gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. İnşallah efsane çubuklu formamızın hakkını vereceğim" dedi.

"TÜM AİLESİ FENERBAHÇELİ"

Sportif Direktör Emre Belözoğlu ise, "Eski takım arkadaşı, bir ağabeyi olarak başarılar diliyorum. Beraber kupalar kaldıracağız. İrfan Can'ın nişanlısı dahil, tüm ailesinin Fenerbahçeli olduğunu buradan belirtiyorum" diye konuştu.

TRANSFERİN MALİYETİ

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, 4,5 yıllık sözleşme imzalanan İrfan Can Kahveci için kulübüyle varılan anlaşmanın ayrıntıları paylaşılarak, "Medipol Başakşehir'e toplam transfer bedeli olarak 7 milyon euro+KDV ödenecektir." denildi.

Transferde geleceğe dönük ek ödeme taahhütleri bulunduğu aktarılarak, "Transfer bedeline ilaveten, futbolcunun kulübümüzde oynadığı süre boyunca gerçekleşecek sportif başarılarımıza bağlı olarak, azami 1 milyon euro+KDV bonus bedeli Medipol Başakşehir'e ödenecektir. Futbolcunun üçüncü bir kulübe transfer olması halinde, 11 milyon euroyu aşan tutarın yüzde 20+KDV'si de Medipol Başakşehir'e ödenecektir" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...