İspanya ile İsviçre, birinci turdaki ilk tekler maçlarını beraberlikle tamamladı.

İspanya, Davis Kupası'nın ilk tur maçlarında İsviçre'ye ev sahipliği yapıyor. Sakatlıkları nedeniyle Rafael Nadal ve Juan Carlos Ferrero'dan yararlanamayan İspanya, bu turdaki ilk tekler maçlarında David Ferrer ve Nicolas Almagro ile mücadele verdi. Roger Federer de başka işleri nedeniyle İsviçre ekibini kendinen mahrum bıraktı. İsviçre'yi Stanislas Wawrinka ve Marco Chiudinelli temsil etti.

Eşleşmenin ilk tekler maçı, Stanislas Wawrinka ile Nicolas Almagro'yu toprak kortta karşı karşıya getirdi. Almagro ilk seti 6-3 kazandı ama Wawrinka ikinci ve dördüncü setlerde geriden gelerek maçta beraberliği yakaladı. 24 yaşındaki oyuncu son seti de 6-3'lük skorla alarak İsviçre'yi eşleşmede 1-0 öne geçirdi.

Buna karşı geçen hafta Meksika Açık'ta şampiyon olan David Ferrer, Marco Chiudinelli'yi 3 sette yenerek İspanya'yı beraberliğe taşıdı. Chiundelli ilk seti 6-2 kaybettikten sonra ikinci seti 7-5'lik tie-break ile aldı ve maça denge getirdi. Ancak Ferrer, son sette İsviçreli rakibine sadece bir oyun verdi.