NTV

İspanya kartları temizler mi?

Ntvspor

Spor

Ermenistan maçı öncesi İspanya'da 7 oyuncu sarı kart cezası sınırında bulunuyor. İspanyollar finallerin ilk maçında cezalı oyuncu olmaması için bu kartları Ermenistan maçında temizleyebilir. Bu durumda İspanya, Türkiye'yi de yakından ilgilendiren Bosna Hersek maçına eksik bir kadroyla çıkabilir.

İSTANBUL - 2010 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile aynı grupta yer alan İspanya'da, Ermenistan maçı öncesi 7 oyuncu kart sınırında bulunuyor.

Iniesta, Xavi, Puyol, Fabregas, Sergio Ramos, Busquets ve Iraola, bir sarı kart daha görmeleri durumunda bir sonraki resmi maçta forma giyemeyecekler.

Bu futbolcular Ermenistan maçında sarı kart görürlerse gruptaki son maç olan Bosna Hersek karşılaşmasında, Bosna maçında görürlerse 2010 Dünya Kupası finallerindeki ilk maçta cezalı duruma düşecekler.

Bu durum, İspanya'nın Ermenistan maçında kartları temizleyip temizlemeyeceği konusunu gündeme getirdi. Çünkü gruptan çıkmayı garantileyen son Avrupa Şampiyonu, son maçında A Milli Takımımız'ı da yakında ilgilendiren mücadelede Bosna Hersek'e konuk olacak. İspanya'da kart sınırındaki futbolcular Ermenistan maçında kart görürlerse, Türkiye için büyük önem taşıyan Bosna Hersek karşılaşmasında cezalarını tamamlayacaklar.

İspanyollar için 2010 Dünya Kupası'nda finallerinin ilk maçına cezalı oyuncu taşımamak için iki yol var. Ya Ermenistan maçında kartlar temizlenecek ya da son iki maçta futbolcular dikkatli olacak!