2010 Dünya Kupası'na giden yol NTV'den geçiyor. 2010 Dünya Kupası Eleme Grubu'nda A Milli Takım'ın Cumartesi gecesi saat 23.00'de son Avrupa Şampiyonu İspanya ile Barnebau Stadı'nda yapacağı karşılaşmayı NTV ve NTV Spor canlı yayınlayacak.

Maçı NTV’nin deneyimli spikeri Ercan Taner anlatacak, Rıdvan Dilmen yorumlayacak. Maç NTV Radyo'dan da canlı olarak anlatılacak (NTV Radyo, İstanbul 102.8, Ankara 104.7, İzmir 95.7).

A Milli Futbol Takımı, Cumartesi günü grubun en zor maçında İspanya ile deplasmanda karşılaşırken, Türkiye'nin kalbi NTV ekranında atacak. NTV ve NTV Spor, Ercan Taner, Güntekin Onay, Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Hakan Ünsal gibi tecrübeli ve usta isimleri ile maçı takip edecek, gün boyunca yorumları ekrana getirecek. Ayrıca 90 Dakika 18.10’da Milli Takım özel bölümü ile ekranda yer bulacak.

BARNEBAU’DA TÜRK GECESİ
Barnebau Stadı'nın ev sahipliği yapacağı ve yaklaşım 90 bin seyirci önünde oynanacak İspanya-Türkiye maçı grup liderliği için büyük önem taşıyor. Grup liderliği yarışından kopmak istemeyen ay-yıldızlılar, zoru başararak İspanya deplasmanından 3 puanla ayrılmayı hedefliyor.

2010 Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup'ta son Avrupa şampiyonu İspanya oynadığı 4 karşılaşmayı da kazanarak 12 puanla ilk sırada yer alırken, A Milli Takım 2 galibiyet ve 2 beraberlikle topladığı 8 puanla 2. sırada bulunuyor.

MAÇ ANLATIMI VE YORUMLARIYLA NTV FARKI YAŞANACAK
Son Avrupa Şampiyonu İspanya ile oynanacak bu kritik karşılaşmayı NTV, deneyimli spikerleri ve başarılı yorumcuları ile ekrana getirecek. Yayın öncesi ve sonrasında yayınlanacak özel programlarda NTV ve NTV Spor’un usta isimleri Ercan Taner, Güntekin Onay, Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Hakan Ünsal İspanya’dan maçı yorumlayacak. Fuat Akdağ, Hıncal Uluç, Mehmet Yılmaz ve Haşmet Babaoğlu’nun yorumcu olarak yer aldığı “90 Dakika” da milli takım özel bölümüyle ekrana gelecek. Barnebau stadından canlı yayınlanacak “%100 Futbol”da Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen maç öncesindeki gelişmeleri aktaracak, kadroları açıklayacak ve nasıl bir sonuç beklediklerini anlatacak...

Son gelişmeler, özel haber ve röportajlar, uzman yorumları, Türkiye’de ve Avrupa da maçın yankıları karşılaşma öncesinde ve sonrasında NTV ve NTV Spor ekranlarında yer alacak.