MADRİD - İspanyol basını, AC Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka'nın Real Madrid ile anlaştığını iddia etti.

Chelsea kulübünün internet sitesinden yaptığı açıklamada Kaka'ya hiçbir teklif götürmediklerini belirtmeleri ve AC Milan kulübü sahibi ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin gelecek pazartesi günü Kaka ile görüşüp karar verileceğini söylemesi üzerine İspanyol basını herşeyin netleştiğini, Kaka'nın gelecek sezon Real Madrid'te oynayacağını iddia etti.

İspanyol medyası, 7 Haziranda Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacak olmasından dolayı İtalya Başbakanı Berlusconi'nin Kaka ile ilgili kararını pazartesi günü açıklamak istediğini yazdı.

Gelecek hafta resmen Real Madridli olması beklenen Kaka için İspanyol kulübünün Milan'a 65 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği ve bunun Zidane'dan sonra futbol tarihinde en fazla ödenen bonservis bedeli olacağı belirtiliyor.

27 yaşındaki Kaka ile 5 yıllık sözleşme imzalanacağı ve Brezilyalı futbolcunun geçmişte Zidane'ın olduğu gibi "5" numaralı formayı taşıyacağı ifade edildi.

Bu arada FC Barcelona kulübü başkanı Joan Laporta, Kaka için ödenen 65 milyon Euro'dan dolayı Real Madrid'i "futbol piyasasının dengesini bozmakla" eleştirdi.