Transferi yılan hikayesine dönen Mehmet Topuz dün gece NTV Spor'un canlı yayınına katılarak gönlünün Beşiktaş’ta olduğunu açıklamıştı.

Aileden Beşiktaş taraftarı olduğunu belirten Mehmet Topuz, henüz resmi sözleşme imzalamadan Beşiktaş forması giydi.

Kayserispor'un Fenerbahçe ile anlaşmasının ardından Mehmet Topuz Beşiktaş’ta forma giymek istediğini belirtmişti.

"FENERBAHÇE FORMASI GİYMEK İSTEMİYORUM"
Mehmet Topuz, NTV Spor ekibinden Hakan Gündoğar’a yaptığı özel açıklamada, "Ben Beşiktaş formasını çok giymek istiyorum, İnönü Stadı'nda Beşiktaş taraftarının önüne çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Hiçbir zaman Fenerbahçe'ye imza atmayacağım. 10 senemi verdiğim Kayserispor’un bana biraz olsun merhamet göstereceğine inanıyorum, beni Beşiktaş’a vereceğini biliyorum; kendilerinden yardım istiyorum. Başkanımız Recep Mamur ve menajer Süleyman Hurma’nın bana yardım edeceklerini biliyorum. Çünkü ben Beşiktaşlıyım ve verilmiş sözüm, atmış olduğum imza var" dedi.

Topuz, "Ne olursa olsun 1 sene top oynamasam da Beşiktaş forması giyeceğim. Ocak ayında da olsa ben Beşiktaş’ın formasını giymek istiyorum. Beşiktaş taraftarının da beni sahada görmek için çok sabırsızlandığını biliyorum ama ben onlardan daha sabırsızım. Beşiktaş taraftarının önüne çıkacağım günü iple çekiyorum" şeklinde konuştu.

METİN KORKMAZ: TOPUZ'UN TERCİHİ BEŞİKTAŞ
Mehmet Topuz'un menajeri Metin Korkmaz ise, NTV Spor'a yaptığı özel açıklamada, "Artık bu olay bizi çok yordu. Bırakın Mehmet Topuz’u, bizim psikolojimiz de bozulmuş durumda.

Fenerbahçe, Kayserispor ile bonservis konusunda anlaşmış. Beşiktaş'a vermiş olduğumuz sözü hiçe sayarak, bizi kenara bıraktılar. En başından beri söylüyorum; Mehmet Topuz’un tercihi Beşiktaş kulübüdür. Mehmet Topuz, Beşiktaş'a söz verdiği için, geriye dönüşü olmayan bir yola giriyor. 'Ya Beşiktaş’ta top oynarım ya da ben bu sene futbol oynamayacağım' diyerek, gerçekçi ve güzel yaklaşım sergiliyor.

Şu an Mehmet Topuz ile beraberim ve çocuğun psikolojisi inanılmaz bozuk durumda. Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur’dan, çok değerli başkanımız Aziz Yıldırım’dan, Mehmet Topuz’un isteğini dikkate almalarını bekliyoruz. İki büyük camianın başkanından, Mehmet Topuz’un çağrısına kulak vermelerini, anlayışla karşılamalarını rica ediyorum, lütfen.

Bir kez daha söylüyorum; 'kesinlikle ve kesinlikle ben söz verdim, Beşiktaş’ta forma giyeceğim ya da gerekirse 1 yıl top oynamayacağım' diyor. Tercihini bu yönde kullanmışsa, biz de büyüklerimizden anlayış bekliyoruz" şeklinde konuştu.