İşte eşleşmeler

NBA'de normal sezonun bitmesiyle Play-Off heyecanı basketbolseverleri sararken, hem Doğu hem Batı Konferansları'nda eşleşmeler belli oldu.

Ntvspor 15.04.2010 - 09:30

İşte eşleşmeler

NBA'de normal sezon sabah karşı oynanan maçlarla sona erdi. 82 maçlık bu uzun serüven sonrası 16 takım Play-Off biletini aldı.

NBA'deki temsilcimiz Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks, normal sezonu 6. sırada bitirirken, sezonu 3. sırada bitiren Atlanta Hawks'la eşleşti. Bogut ve Redd'in eksikliğiyle rakibi karşısına çıkacak olan Buck'ın turu geçme şansı sayıf gibi gözüküyor.

NBA'DE en fazla galibiyet yüzdesine sahip olan ve Doğu Konferansı'nı ilk sırada bitiren Cleveland Cavaliers, son günde Play-Off biletini alan Chicago Bulls ile eşleşti. Bu iki takım arasında normal sezonda oynanan 4 maçta 2-2 eşitlik var.

Doğu Konferansı'nı ikinci sırada bitiren Orlando Magic, ilk turda bu sezon ilk kez Play-Off'a kalan Charlotte Bobcats ile eşleşti. Magic normal sezonda oynanan 4 maçın 3'ünü kazanmasını bildi.

Doğu Konferansı'nda son eşleşme ise Boston Celtics ile Miami Heat eşleşti. 2008'da şampiyonluk yaşayan Boston Celtics karşısında Miami'nin en büyük kozu şüphesiz süper yıldız Dwyane Wade olacak. İki takım arasında normal sezonda oynanan 3 maçı da Boston kazanmıştı.

MEMOLU UTAH DENVER KARŞISINDA;
Batı Konferansı'nda normal sezonu 5. sırada bitiren Utah Jazz, Denver Nuggets'la eşleşti. İlk turun en çekişmeli maçlarına sahne olacak eşleşmede Mehmet Okur'un performansı da şüphesiz Utah için çok önemli.

Batı Konferansı'nı lider olarak tamamlayan Los Angeles Lakers, sıralamada kendine 8. sırade yer bulan Oklahoma Thunders ile eşleşti. Kobe Bryant önderliğindeki geçe sezonun şampiyonu Lakers bu turun mutlak favorisi. Kevin Durant ise Lakers'a bir süpriz yapmak için uğraşacak.

Batı'da 2. sırada yer alan Dallas Mavericks, oyuncularının yaşlanmasıyla eski günlerini mumla arayan San Antonio Spurs'la eşleşti. Nowitzki önderliğine 2006 yılında yapamadıklarını yapmak isteyen Dallas Mavericks'in en çekindiği isim şüphesiz Ginobili olacak. Normal sezonda oynanan 4. maçın 3'ünü Dallas kazandı.

Steve Nash önderliğinde oldukça iyi bir sezon geçiren ve normal sezonu 3. sırada bitiren Phoenix Suns, kendine sıralamada 7. sırada yer bulan Portland Trail Blazers ile eşleşti. Brandon Roy'un sakatlığı nedeniyle oldukça sıkıntılı günler yaşayan Portland karşısında turun favorisi kesinlikle Suns.. 

NBA'de Play-Off heyecanı 17 Nisan'da oynanacak maçlarla başlayacak.

NBA'de play-off 1. turun maç fikstürü ve yayın programı...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...