İşte Fenerbahçe'nin transferdeki yol haritası!

Fenerbahçe'de öncelik iç transfere verilse de, dış transferle ilgili planlama için de çalışmalar sürüyor. İşte sarı lacivertlilerin transferdeki yol haritası...

03.06.2016 - 18:16

İşte Fenerbahçe'nin transferdeki yol haritası!

Transfer sezonunun açılmasına günler kala takımların hazırlıkları devam ediyor. Fenerbahçe'de gözler öncelikle iç transferde sözleşmesi biten oyunculara yönelse de, bir yandan da dış transfer politikasıyla ilgili çalışmalar sürüyor. UEFA Mali Kontrol Komitesi ile yapılan yapılandırma anlaşması gereğince sarı lacivertliler ince eleyip sık dokuyor.

Teknik ekipten bir transfer raporu alan yönetim, transfer komitesinin izlediği oyuncuları da listeye ekleyerek bir havuz oluşturmuş durumda. Yapılandırma anlaşması gereğince transferdeki giderinin gelirini aşamayacağı kuralını dikkate alan sarı lacivertli yönetim, önceliği bonservis bedeli ödemeyeceği futbolculara veriyor.

Brondby ile sözleşmesi sona eren Daniel Agger'den haber bekleyen yönetim, transfer döneminin ilk haftasında bu operasyonu olumlu sonuçlandırmayı umuyor. Danimarka Milli Takımı kadrosunda bulunmayan Agger'in kararını etkileyebilmek için, milli takımdan arkadaşı Simon Kjaer de ikna turlarına devam ediyor. Menajeri ile görüşülen Emre Mor konusunda ise Nordsjaelland kulübünün yüksek bonservis istemesi nedeniyle transfer şimdilik zora girmiş durumda.

Caner Erkin ve Michal Kadlec'in ayrılmasıyla bir sol bek ihtiyacı doğan sarı lacivertliler bu bölge için de çalışmalarına başladı.

Sayfa Yükleniyor...