İlişkili Haberler

Fenerbahçe'de Emmanuel Emenike ve Gregory van der Wiel, teknik direktör Dick Advocaat'ın raporu doğrultusunda kadro dışı bırakıldı. Kararın gerekçesi, 2 futbolcunun disiplinsiz hareketleri.

Sezona hızlı bir giriş yapan Emenike, gün geçtikçe özellikle saha içindeki umursamaz tavırlarıyla teknik ekibin tepkisini çekti. Oyuncusunu uyaran hatta bazı maçların kadrosuna almayan Advocaat, buna rağmen başarılı olamadı. Devreye başkan Aziz Yıldırım girdi. Emenike ile görüşerek, daha dikkatli olmasını isteyen Yıldırım, bu konuda başarılı da oldu. Ancak sonrasında Emenike sorunu yeniden baş gösterdi. Zorya Luhansk maçında silik bir görüntü çizen Nijeryalı, devre arasında oyundan alındı. Advocaat oyuncusuna kafasını toplaması için birkaç gün izin verdi ve Çaykur Rizespor maçında Emenike kadroda yer almadı. Dönüşte tavırları düzelmeyen deneyimli futbolcu, Beşiktaş derbisinde de kadroya alınmadı.

Derbi sonrasında Advocaat, Emenike ile ilgili gelen soruya "Ben futbol oynamayı isteyen oyuncularımı oynatırım" cevabı verdi. Bu mesaja izin gününde çalışarak karşılık veren Nijeryalı futbolcu, Feyenoord maçı kadrosunda kendine yer buldu. 75.dakikada oyuna giren Emenike isteksiz görüntüsüyle bir kez daha tepki çekti. Kupadaki Amed Sportif Faaliyetler maçında da beklentileri karşılayamayan Nijeryalı kadro dışı bırakıldı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Emenike için gelecek teklifler değerlendirmeye alınacak.

AYRILIK YOLU GÖRÜNDÜ 

Gregory van der Wiel için ise ipler, 16 Ekim'deki Aytemiz Alanyaspor maçından sonra koptu. Advocaat bu maça kadar birçok uyarı yapsa da, van der Wiel'in temposu yükselmedi. Deplasmandaki Manchester United maçının kadrosuna alınmayan Hollandalı, formayı Şener Özbayraklı'ya kaptırdı. Deneyimli çalıştırıcı bu süre içinde oyuncusunu kazanmak için hamlelerde bulunsa da karşılık alamadı. Model eşi Rose Bertram ile birlikte fotoğraf çekiminden dolayı antrenman kaçıran van der Wiel, takım içinde de tepki çekti.

Sonrasında sakatlık ve tedavi süreciyle takımdan ayrı kalan deneyimli sağ bek, sakatlığı geçmesine rağmen Amed Sportif Faaliyetler maçı kadrosunda yer almak istemedi. Ağrılarını gerekçe gösteren van der Wiel da böylece kadro dışı kaldı. Hollandalı futbolcu için de devre arasında takımdan ayrılık yolu görünüyor.

Gregory van der Wiel sezon başında PSG'den bonservis bedeli ödenmeden transfer edilmişti. 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan deneyimli futbolcudan gelecek bonservis bedeli, devre arasında transferde kullanılabilecek.