NTV

Iverson yine problem

Ntvspor

Spor

Sakatlığı geçen Allen Iverson, kenardan gelmeyi reddettiğini açıkladı. Iverson, "Bacağımda herhangi bir sorun kalmadı. Ancak uzun süre oturduğum için popomda bir sorun var" diye konuştu.

İSTANBUL - Yaz döneminde Memphis Grizzlies'e transfer olan Allen Iverson, bacağındaki sakatlık yüzünden uzun süre takımdan ayrı kalmıştı. Yıldız oyuncu, takımının Sacramento Kings deplasmanında oynadığı maçta ilk kez Grizzlies forması giydi.

The Commercial-Appeal gazetesine sakatlığının tamamen geçtiğini belirten Iverson, "Bacağımda herhangi bir sorun kalmadı. Ancak uzun süre oturduğum için kalçamda bir sorun var" sözleriyle kenarda oturmayı sevmediğini bir kez daha vurguladı.

İlk beş başlamak istediğini söyleyen Iverson "Ben yedek oyuncu değilim. Altıncı adam hiç değilim" dedi.

Iverson, "Kariyerime bir göz gezdirin, o da size benim altıncı adam olmadığımı anlatacak. Bencil bir oyuncu değilim, sadece ben buyum. Lige adımımı attığımdan bu yana bana tüm bu başarıları getiren kimliğimden vazgeçmek istemiyorum. Ben altıncı adam değilim. O kadar" sözleriyle koç Lionel Hollins'e bir mesaj gönderen Iverson, ilk beşte yer almak istediğini vurguladı.

Iverson ilk maçında 18 dakikada 11 sayıyla oynarken, yıldız oyuncu uzun süre kenarda oturduğu dördüncü çeyrekte 7 sayı üretmişti.