Jo, maçtan sonra yaptığı açıklamada, iki takımın da iyi mücadele ettiğini ifade ederek, ''Klasik bir derbi oldu, iki takım da çok iyi mücadele etti. Karşılaşmanın hakkı beraberlikti diyebiliriz. İlk yarıda onlar iyiydi, ikinci yarıda da biz iyiydik. Şu an puan olarak öndeyiz. Artık bu maçı geride bırakıp, önümüzdeki maçları düşünmeliyiz'' diye konuştu.
 
İkinci yarıda oyuna dahil olan Brezilyalı futbolcu, takımının kazanması için elinden geleni yaptığını dile getirerek, ''Sonradan oyuna girdim ama yine de derbide oynadığım için mutluyum. Sakatlandığım için 4 hafta oynamayacağım söyleniyordu, ancak ben daha erken sahalara döndüm. Bunun için de çok mutluyum. Tedavim devam ediyor ve durumum iyi'' ifadelerini kullandı.

Jo, forvetlerin eleştirilmesiyle ilgili bir soruya, ''Başarı ya da şampiyonluk bir mevkideki etkinlikle değerlendirilmemeli. Takımın iyi olması gerekiyor'' diye yanıt verdi.
 
Sakatlığının ardından performansıyla ilgili olarak da Jo, ''Her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Şu aşamada 90 dakika oynayacak düzeyde değilim. Yavaş yavaş o kapasiteye geleceğimi düşünüyorum'' değerlendirmesini yaptı.
 
Sarı-kırmızılı futbolculardan Barış Özbek ise son dakikalarda yedikleri gol nedeniyle galibiyeti kaçırdıkları için çok üzgün olduğunu söyledi.Beşiktaş'ın karşılaşmaya iyi başladığını anlatan Barış, ''Her iki takım da ilk yarıda bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. Biz ikinci yarıya daha iyi başladık ve golü de bulduk. Ancak biz, frikik sonucu bir gol yedik. Son dakikalarda yediğimiz bu gol nedeniyle çok üzüldük'' dedi.