John Hartson kansere yakalandı

Bir dönem Arsenal, West ham ve Celtic formalarını giyen ünlü futbolcu John Hartson kansere yakalandı. Geçen yıl futbolu bırakan 34 yaşındaki Hartson, ölümcül hastalıktan kurtulmak için önümüzdeki günlerde kemoterapi tedavisi görmeye başlayacak.

14.07.2009 - 10:41

Şiddetli başağrısı şikayetiyle hastaneye giden Hartson'un beyninde tümöre rastlandı. Yapılan testlerde, geçen yıl futbolu bırakan Galli oyuncunun testis kanserine yakalandığı ve kanserin beynine sıçradığı ortaya çıktı.

34 yaşındaki Hartson'un ölümcül hastalıkla mücadelesi gelecek hafta başlayacak. Hartson, aylar sürecek yıpratıcı bir kemoterapi tedavisi görecek.

Hartson'un efsane haline geldiği İskoç kulübü Celtic, eski oyuncusunun yeniden sağlığına kavuşması için her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu açıkladı. 1995 yılında 2.5 milyon sterlin karşılığında Luton'dan Arsenal'e transfer olan Hartson, kariyerinin en başarılı yıllarını Celtıc'te geçirdi.

2001 yılında Celtic forması giymeye başlayan Hartson, 5 sezonda toplam 88 gol attı ve 2005'te İskoçya'da yılın futbolcusu seçildi. Hartson'ın Galler milli takımı formasıyla da 14 golü bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...