Jordan takım sahibi oluyor

NBA efsanesi Michael Jordan, Bobcats'in kontrolünü Bob Johnson'dan almak için anlaşmaya vardı.

Ntvspor 27.02.2010 - 10:51

Jordan takım sahibi oluyor

NBA ekiplerinden Charlotte Bobcats, Michael Jordan'ın oluyor. Para kaybeden takımın kontrolünü ele geçirmek isteyen Jordan, Bob Johnson ile anlaşmaya vardı.

Bobcats'in sahibi Bob Johnson'ın basın sözcüsü Traci Blunt yaptığı açıklamada, Bobcats'e 2006'dan beri ortak olan ve basketbol operasyonlarından sorumlu olan Michael Jordan'ın takımın tek sahibi olmak için Johnson ile anlaşmaya vardığını belirtti.

Yapılan açıklamalarda Johnson ya da Jordan tarafından üzerinde anlaşmaya varılan rakam konusunda bir bilgi verilmedi.

Houston Rockets'ın eski yöneticisi George Postolos da Bobcats'in talipleri arasında yer alıyordu. Bobcats'in tamamen Jordan'ın kontrolüne geçmesi için şimdi NBA'in bu anlaşmayı onaylaması bekleniyor.

Beş kez NBA'de MVP olan Jordan, 14 kez de All-Star'da yer almıştı. Tüm zamanların en iyi basketbolcusu olarak kabul edilen Jordan, bu ay 47 yaşına bastı.

Jordan'ın Bobcats'de kısa süre içerisinde büyük değişiklikler yapması beklenmiyor. Yeni sezona yeni planlarla hazırlanacak olan Jordan, yakın arkadaşı Fred Whitfield'in takım başkanlığını yapmaya devam etmesini istediği belirtilirken genel menajerlik görevini yürüten ve Jordan'ın bu göreve getirdiği Rod Higgins'in de Bobcats ile yola devam edeceği ifade ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...