Juve'de hedef Benitez

Serie A takımlarından Juventus, teknik direktör arayışlarını Liverpool'u çalıştıran Benitez üzerinde yoğunlaştırdı.

26.01.2010 - 16:44

Juve'de hedef Benitez

İtalyan spor gazetelerinin İngiliz basınına dayandırarak verdiği haberlerde, son 6 maçta 5 yenilgi alan Juventus'un, teknik direktörlük görevine Premier Lig takımlarından Liverpool'u çalıştıran Rafael Benitez'i getirmeyi planladığı belirtildi.

Haberlerde, Liverpool ile 49 yaşındaki Benitez arasında, ligde alınan kötü sonuçlar ve kulübün içinde bulunduğu ekonomik sorunlar nedeniyle bir ayrılığın muhtemel olacağı idda edldi.

İspanyol çalıştırıcının avukatı Manuel Garcias Quilon, yaptığı açıklamada, "Benitez'in Liverpool ile sözleşmesi var. O, Steven Gerrard gibi, Fernando Torres gibi, Anfield Road'un önemli simgelerindendir. Ben kimseden bir şey duymadım. Ancak futbol çok hızlı değişiyor. Bir kaç ay sonra neler olabilir bilmiyorum" dedi.

Juventus-Benitez yakınlaşmasının Haziran ayında, gelecek sezon için gerçekleşebilme olasılığının daha yüksek olduğu öne sürüldü.

Bu arada Juventus yöneticilerinin teknik direktör arayışlarını bir kaç farklı koldan yönettikleri, Hollandalı Guus Hiddink ve İngiltere 2. Lig takımlarından Notts County'de futbol direktörlüğü görevini yürüten İsveçli Sven Goran Eriksson ile temasta oldukları kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...