Kadıköy karıştı

Şükrü Saraçoğlu Stadı önünde Fenerbahçe taraftarı ile polis arasında gerginlik yaşandı.

12.05.2012 - 19:08

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılan ve Süper Lig'de 2011-2012 sezonunun şampiyonunu belirleyecek maç öncesi stat önünde olaylar çıktı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı önünde maçtan saatler önce toplanmaya başlayan sarı-lacivertli taraftarlar ile çevik kuvvet ekipleri arasında zaman zaman gerginlik yaşanırken, maçın başlamasına kısa bir süre kala protokol tribünü önünde gerginlik büyüdü.

Çevik kuvvet ekipleri, kendilerine şişe atan taraftarları biber gazı ve tazyikli su kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Polis ekipleri stadın yakınında bulunan Yoğurtçu Parkı önündeki trafik ışıklarına kadar taraftarları tazyikli su sıkarak kovaladı.

Bu arada, biber gazının etkisi geniş bir alana yayılırken, stadın basın tribününün yola bakan balkon kısmında da hissedildi.

Polis ekipleri stat önündeki güvenliği artırırken, ortam yatıştı.

TAKSİM'DE YUNAN GS KAVGASI
Kadıköy'de bunlar yaşanırken Taksim'de de Basketbol THY Avrupa Ligi Dörtlü Final maçları nedeniyle İstanbul'da bulunan Yunan taraftarlar ile Galatasaralı taraftarlar kavga etti.

Polis, taraftarları biber gazı sıkarak dağıttı.

Bu arada, THY Avrupa Ligi'nin Dörtlü Finali için İstanbul'a gelen Yunanistan'ın Panathinaikos ve Olympiakos takımlarının taraftarları da Sultanahmet Meydanı'nda kavga etti. Taraftarların kavgasında bir kişi yaralandı.

Olaylar üzerine Sultanahmet'e çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Ayrıca, takım otobüsünü maçın yapılacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'na uğurlayan Galatasaraylı taraftarlar, Mecidiyeköy'de Fenerbahçeli taraftarların bulunduğu araçlara saldırdı. Bazı taraftarların yaralandığı olaylara polis müdahale etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...