Kafkas genç oyuncularıyla gururlu

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, genç oyuncuları Türk futboluna kazandırdığı için kendi adına çok mutlu olduğunu söyledi.

12.04.2009 - 16:45

KAYSERİ - Kendi sahasında Denizlispor’u genç oyuncu Furkan Özçal’ın attığı iki golle 2-0 mağlup eden Kayserispor’da Teknik Direktör Tolunay Kafkas, oyunun büyük bölümünde Kayserispor'un üstün olduğunu belirterek, orta saha oyuncularının arkadan yapacağı koşularla gol arama taktiği izlediklerini ve bunu başardıklarını söyledi.

Özellikle genç oyuncuların performansının kendisini sevindirdiğini dile getiren Kafkas, ''Genç oyuncuları Türk futboluna kazandırdığım için kendi adıma çok mutluyum. Bu oyuncular önemli yetenekler. Çok daha iyi yerlere gelecekler. Furkan daha 18 yaşında. Disiplinli ve ahlaklı. Bugün hiç olmadığım kadar sevinçli ve mutluyum. Bana göre bu, kupa kazanmaktan, ligi daha iyi yerlerde bitirmekten çok daha önemli. Bu futbolcuların sayısını artırmak istiyorum'' dedi.

BAKKAL: YARIŞ ÇOK KIZIŞTI, FİNAL MAÇLARI OYNUYORUZ
Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da oyuna kötü başlayıp golü erken yediklerini, ilk 15 dakikadan sonra toparlanmalarına rağmen golü bulamadıklarını söyledi.

Bakkal, ''Oyunun kırılma noktasında, Kayserispor gibi bir takım karşısında pozisyon bulduysanız, golü atmalısınız. Oyunun ikinci devresinin başında da aynı şekilde gol yedik. Basit goller yiyoruz. Geçen hafta da öyleydi. Yarış çok kızıştı. Final maçları oynuyoruz. Bu yarışta, özellikle içeride oynayacağımız maçları kazanmamız gerekiyor. Kayseri'ye en az bir puan için gelmiştik ama olmadı'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...