Kafkas: Lig bizim için yeni başlıyor

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, zor maçlar oynadıklarını ve bunları iyi atlattıklarını belirtirken, ligin kendileri için daha yeni başladığını da söyledi.

17.03.2009 - 16:23

Teknik direktör Tolunay Kafkas, ikinci devre başladıktan sonra 7 maçı dışarda oynadıklarını ve içerdeki maçlarını Fenerbahçe karşılaşması ile açtıklarını hatırlattı.

Atatürk Stadı'nın yıkılması nedeniyle Adana'da oynadıkları maçların kendilerine fayda sağlamadığını vurgulayan Kafkas, ''İkinci devre başlayalı 8 maç olacak. 7 maçı deplasmanda oynadık ve içerdeki maçlarımızı Fenerbahçe maçı ile açtık. Buraya kadar çıkardığımız puanlar biraz az gibi gözükse de bence büyük bir iş başardık. Maçlarımızı deplasmandaymış gibi bir havada oynadık. Bu hafta oynadığımız Ankaraspor maçında da oyuncularımız iyi mücadele gösterdi. Maçı 2-0'dan 2-2'ye getirdik. Bence lig, bizim için bundan sonra başlıyor. 7 haftada ağır maçlar oynadık. Galatasaray, Sivasspor, Gençlerbirliği, Eskişehirspor ve Ankaraspor gibi ligin kalbur üstü takımları ile karşılaştık. Bu değerlendirmeyi iyi yapmak lazım. Geçiş dönemini iyi atlattık, şimdi bizim için lig Ankaragücü maçıyla yeni başlıyor. Lig her takım açısından çok zor geçecek. Düşme hattındaki takımlarla maçlarımız var. Ağır bir lig geçecek, ama Ankaragücü maçında hedefimiz 3 puan. Taraftarımızın desteğiyle Kadir Has Stadı'nı çok iyi kullanıp, rakip takımı boğmak için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Kadir Has Stadı'nda oynanan ilk maç olan Fenerbahçe karşılaşması öncesi stadın zemini ile ilgili tartışmaların takıma zarar verdiğini ifade eden Kafkas, Fenerbahçe maçında iyi mücadele etmelerine rağmen, kendilerine yakışmayan iki golle mağlup olduklarını belirtti.

Takıma zarar verecek tartışmalara girilmemesi gerektiğini kaydeden Kafkas, ''Eleştiriye açığız, iş yapan insanlar eleştirilir, ama lütfen hiç kimse Kayserispor'a zarar vermesin'' dedi.

Toledo'nun Ankaraspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Ankaragücü maçında oynayamayacağını bildiren Kafkas, Saidou'nun sakatlığı nedeniyle antrenmanlara katılamadığını, uzun süredir sakat olan ve takımla birlikte çalışmalara başlayan Koray'ın da Beşiktaş maçından sonra forma giyebileceğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...