Kahraman şoför

Pakistan'da saldırıya uğrayan Sri Lankalı kriketçiler, yaşamını yitiren otobüs şoförünün kendilerini ölümden kurtardığını söylediler

04.03.2009 - 11:21

Pakistan'da Sri Lanka kriket takımına yapılan saldırının dehşeti hafızalardan uzun süre silinmeyecek gibi duruyor. Sri Lanka takımı, 6 güvelik görevlisi ve otobüs şoförünün yaşamını yitirdiği, 7 oyuncu ve bir antrenörün yaralandığı olayın ardından ülkesine döndü. Başkent Colombo'da yüzlerce basın mensubunun ve sporseverin karşıladığı ekibin oyuncuları hala şoktaydı.

Oyunculardan Mahela Jayawardene, "Tek parça halinde Sri Lanka'ya dönüp aileme kavuştuğum için çok mutluyum. Saldırı sırasında hepimizin hayatı gözlerimizin önünden geçti. Tüm takım oyuncuları otobüste öleceğimizi düşündük. Sanırım hiçbir oyuncu, o sırada otobüsten sağ çıkacağını düşünmüyordu. İnanın, böylesine bir saldırıdan hafif yaralarla kurtulduğumuz için çok ama çok şanslıyız. Bazı arkadaşlarımızın bir süre dinlenmesi gerekecek. Umarım üzerimizde olumsuz psikolojik etkiler bırakan bu olayı olabildiğince çabuk unutabiliriz" diye konuştu.

Muttiah Muralitharan ise olayda yaşamını yitiren otobüs şoförünün katkısına dikkat çekti, "Otobüsün içinde neye çarptık diye birbirimize bakıyorduk. O anda saldırıya uğradığımızı anladık. Şoför büyük bir süratle mermilerden, bombalardan kaçmaya çalıştı. O olmasaydı, bugün hiçbirimiz hayatta olamazdık".

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...