Kapaz Azerbaycan'ı sevindirdi

Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti Gence'nin futbol takımı Kapaz, UEFA Avrupa Ligi 2016-2017 sezonu birinci ön eleme turunu tarihinde ilk kez geçerek taraftarlarına sevinç yaşattı.

08.07.2016 - 15:57

Kapaz Azerbaycan'ı sevindirdi

İki yıllık aranın ardından döndüğü Azerbaycan Premier Ligi'ni 5. tamamlayan Kapaz, UEFA Avrupa Ligi birinci ön eleme turunda Moldova'nın Dacia takımını eleyerek bir üst tura yükseldi. 

2000-2001 sezonu UEFA Kupası birinci ön eleme turunda Antalyaspor'a elenen Kapaz'in, 16 yıl sonra ve tarihinde ilk kez Avrupa arenasında tur atlaması Azerbaycan kamuoyunu sevindirdi. 

CBS Sport kanalı futbol spikeri Gündüz Abbaszade, Kapaz'ın tarihinde ilk kez tur atladığını ve bu nedenle Dacia üzerinde kazanılan zaferin büyük önem taşıdığını söyledi. 

Dacia'nın güçlü rakip olduğunu belirten Abbaszade, "Bakü'deki karşılaşma beraberlikle bitse de deplasmanda tarihi galibiyet elde edildi. Bir sonraki turda daha güçlü rakiple, Avusturya'nın Admira Wacker takımıyla karşılaşacaklar. Bu takım da Kapaz'in eleyebileceği bir ekip. Oyuncuları ve teknik direktör Şahin Diniyev'i kutluyorum." dedi. 

ANS televizyonu haberler departmanı şef editörü Mahir Memmedli ise Kapaz'ın birinci ön eleme turunu geçeceğini beklemediğini, fakat elde edilen başarı nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını belirtti. 

Azerbaycan liginin genelde Bakü takımlarından oluştuğunu söyleyen Memmedli, Kapaz'ın yeniden lige dönmesinin ve UEFA'da ilk ön eleme turunu geçmesinin büyük başarı olduğunu kaydetti. Kendisinin de Kapaz taraftarı olduğunu ifade eden Memmedli, takımın önümüzdeki sezonlarda daha büyük başarılara imza atacağından emin olduğunu vurguladı. 

"KAPAZ TARİH YAZDI"

Kapaz Teknik Direktörü Şahin Diniyev, takımının Dacia'yı eleyerek tarih yazdığını belirtti.

Kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamaya göre, Diniyev, maç sonrasında, "Bugün Kapaz tarih yazdı. Bunun devamını getirmeye çalışacağız. Şansımız çok az. Fakat bu şanstan en yüksek düzeyde yararlanmalıyız." ifadelerini kullandı. 

1959'da ülkenin ikinci en büyük kenti Gence'de kurulan Kapaz, Azerbaycan'ın bağımsızlığının ardından 3 kez şampiyon olurken, 4 kez de Azerbaycan Kupası'nı müzesine götürdü.

Sayfa Yükleniyor...