Kapsal: Eleyebilirdik ama olmadı

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe'ye elenen Manisaspor'da, teknik direktör Reha Kapsal, ''Fenerbahçe'yi eleyebilirdik ama olmadı'' dedi.

13.04.2010 - 23:50

MANİSA - Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe'ye elenen Manisaspor'da, teknik direktör Reha Kapsal, ''Fenerbahçe'yi eleyebilirdik ama olmadı'' dedi.

Kapsal, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ilk yarıda oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu belirterek, Isaac ve Güven'in bulduğu pozisyonlarla farkı artırabileceklerini, ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

Oyuncularının her geçen gün daha iyi performans gösterdiğini kaydeden Kapsal, ''Futbolcularım daha doğru, daha iyi oynuyor. 'Hücumsal savunma' yapıyoruz. Amacımız gol yememek değil, gol atmaktı. Fenerbahçe'yi eleyebilirdik ama olmadı. Oyuncularım çok disiplinli, özverili ve fedakarca oynuyorlar'' diye konuştu.

Kapsal, Lugano'nun Fenerbahçe'nin golünden sonra küfür ettiğini, maçtan sonra Daum'un, Lugano'nun yaptığını doğru bulmadığını söylediğini aktardı.

Fenerbahçe maçının geride kaldığını ve lige konsantre olduklarını ifade eden Kapsal, şunları söyledi:

''Bu hafta Galatasaray ile oynayacağız. Büyük maçlar oynandığı zaman, hakemlerin formları önemli. Bizim dersimizi çalıştığımız ortada, herkesin alın teri var. Benim söylediklerim ilk maçta da duyulmadı. Temiz ve sakin bir kulübüz, çok düzgün bir yapımız var. Cumartesi günü formda olan bir hakemin olacağını düşünüyorum.''

Kapsal, bir soru üzerine, yabancı teknik adamların Türkiye'ye çok zorda kalmadıkça gelmediğini, kulüp başkanları ve yöneticilerinin de baskıyı karşılayamayacaklarını düşünerek, Türk teknik adamlara fazla şans tanımadığını söyledi.

        

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...