Karakaş: Şampiyon yine FB Ülker olacak

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, Bugüne kadar meydanı boş bulanların bundan sonra karşılarında sarı-lacivertli ekibi göreceklerini ve bu sezon da şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi.

09.03.2009 - 16:54

Beko Basketbol Ligi'nin lideri Efes Pilsen'i 84-80 yenen Fenerbahçe Ülker'de, basketbol şube direktörü Nedim Karakaş, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, ''Bugüne kadar meydanı boş bulanlar bundan sonra karşılarında Fenerbahçe Ülker'i görecekler. Hiç kimse heveslenmesin şampiyon yine Fenerbahçe Ülker olacak'' dedi.

Lacivert-beyazlı ekip ile yaptıkları maçı değerlendiren Karakaş, rakiplerinin sert oyununa hakemlerin göz yumduğunu, bununda rakiplerine bir avantaj sağladığını belirterek sitem etti.

ULEB Avrupa Ligi'nde hafta içi CSKA Moskova ile yaptıkları maçtan sonra çıktıkları Efes Pilsen maçının kendilerine olduğu kadar, rakipleri içinde zor geçtiğini anlatan Karakaş, ''Yorucu Moskova seyahatinin ardından tam hazırlandığımızı söyleyemem. Sonuç itibariyle onlar bir hafta boyunca bize hazırlandılar. Ama biz sonuçta kazanmasını bildik. Maçı tekrar izlediğimizde, rakibimizin agresif oyunu ve yaptığı kasti faulleri tekrar görüyoruz. Bunların

cezasız kalması belki onlara bir avantaj sağladı. Bu nedenle maçtan sonra Ergin Ataman'ın yaptığı açıklamayı hayretle karşıladım. Sahada dayak yiyen, kaşı patlayan, kan revan içinde kalan onlar değil, bizim oyuncularımızdı'' diye konuştu.

Ligin yanı sıra Avrupa Ligi'nde mücadele etmenin getirdiği sıkıntıları bu haftadan sonra geride bırakacaklarını kaydeden Karakaş, ''Açıkçası sezon başından beri hiçbir maçta tam kadro sahaya çıkamamış olmamız bizim için dezavantajdı. Artık yavaş yavaş sakatlarımızın iyileşmesiyle eksiğimiz kalmayacak. Bugüne kadar meydanı boş bulanlar, bundan sonra karşılarında Fenerbahçe Ülker'i görecekler. Hiç kimse heveslenmesin şampiyon yine Fenerbahçe Ülker olacak'' şeklinde konuştu.

Rasim Başak'ın diskalifiye edildiği pozisyonla ilgili olarak da açıklamalar yapan Karakaş, ''Rasim'in atılması için en ufak bir hareketi yok ama hakemler böyle bir değerlendirme yaptı. Oyunun selameti açısından öyle bir karar verdiler diye düşünüyorum. Maçın gidişatını frenleyebilmek için böyle bir karar verdiklerini düşünüyorum. Burada hakemlerin Efes Pilsen'e tanıdığı sonsuz krediye dikkati çekmek istiyorum. Rakip takımın koçu saha içine defalarca girerek itiraz ediyor, bu gücü nereden buluyorlar onu da bilemiyorum. Cezalandırılmamasını da kınıyorum.

Efes Pilsenli oyuncu Kakiouzis bizim yanımızda hakeme resmen küfür etti ve cezasız kaldı. Buna rağmen hakemlerden şikayetçi olmalarını anlamadım. 'Ayhan Şahenk'te aynısını yapacağız' diyorlar. Mücadelenin saha içinde kalması her zaman için spor açısından önemlidir. Verilen beyanatları manasız ve yersiz buluyorum. Sahada neyin ne olduğunu izleyen herkes gördü. Ama netice itibarıyla maçı kazandık. Olası bir play-off eşleşmesinde dengeyi kurduk, bizim açımızdan bu da önemliydi'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...