Kartal'a sakatlık şoku

Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren, kaleci Hakan’ın 6 hafta Rüştü’nün ise en az 4 hafta forma giyemeyeceğini açıkladı.

Haberler 19.12.2009 - 20:13

İSTANBUL - Beşiktaş'ta kaleciler Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan'ın sakatlıkları can sıkarken, bu iki oyuncudan gelen kötü haberler teknik heyeti de sıkıntıya soktu.

Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren, yaptığı açıklamada Bursaspor maçında arka adalesinden sakatlanan Rüştü Reçber'de 2. dereceden kas yırtığı tespit edildiğini ve deneyimli kalecinin en az 4 hafta sahalardan uzak kalacağını söyledi.

Düren, el bileğindeki kırık kaynamayan Hakan Arıkan'ın da geçireceği operasyonun ardından 6 hafta forma giyemeyeceğini kaydetti.

Siyah-beyazlılarda, iki kalecinin sakatlığının ardından gözler genç kaleci Korcan Çelikay'a çevrilirken, Manisaspor ile yapılacak Ziraat Türkiye Kupası maçında ikinci kaleci olarak da A2 takımından Umut Kaya'nın kadroya alınması bekleniyor.

FERRARI MASKE TAKACAK
Bursaspor maçında Fink ile çarpışıp yüzünden sakatlanan ve orbit kemiğinde kırık tespit edilen Matteo Ferrari'nin ise geçireceği ameliyatın ardından 15 gün sonra maskeyle koşulara başlayacağı bildirildi.

Mete Düren, 1 hafta sonra yüzündeki ödem indikten sonra ameliyat geçirecek olan İtalyan futbolcunun, 1 ay sonra maskeyle maça çıkacak duruma gelebileceğini ve 3 ay boyunca da maskeyle oynamak zorunda olduğunu söyledi

Sayfa Yükleniyor...