Bank Asya 1. Lig'de hafta sonu deplasmanda Altay ile karşılaşacak olan Çaykur Rizepsor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan, Altay maçının seyircisiz olmasını rakip için dezavantaj, kendileri için avantaj olarak gördüğünü söyledi.

Kayıhan, yaptığı açıklamada, zor bir haftanın kendilerini beklediğini belirterek, ''Altay ile deplasmanda karşılaşacağız. Ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile sahamızda oynayacağız. Bunların ikisini final maçı olarak görüyoruz'' dedi.
 
Her iki karşılaşmada alacakları puanların kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Kayıhan, şöyle devam etti:
 
''Tüm programları buna göre yapıyoruz. Bu iki maçı kazanırsak çok daha farklı hedefleri konuşabileceğiz. Ev sahibi takım için seyirci çok büyük bir avantaj. Seyircisiz maç, antrenman maçı gibi olduğu için her iki taraf motivasyonda zorlanabiliyor. Deplasman takımı tecrübeli ise çok daha rahat adapte olabiliyor. Altay maçının seyircisiz olmasını rakip için dezavantaj bizim için avantaj olarak görüyorum.''

Lig'de üst sıraların yavaş yavaş şekillendiğini ve amaçlarının play-off yarışına girmek olduğunu ifade eden Kayıhan, şunları kaydetti:

''Kardemir Karabükspor'u yakalamak gerçekten çok zor. Üç puanlı sistemde Konyaspor ve Bucaspor'u yakalayabilecek takımları görebiliyoruz. Şu anda ilk altı içerisinde olan takımların ikincilik şansları var. Biz de 35-36 puanda olsaydık, ikincilik şansını konuşmak isterdim. Fakat dürüstçe konuşmak gerekirse öncelikli hedefimiz play-off yarışının içerisine girmek. Ardından kalan haftaları göz önüne alarak hedefimizi elbette büyüteceğiz.''