Kayıhan: Takım olmayı başaramadık

Bank Asya 1. Lig'i 15. sırada tamamlayan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan, takım olmayı başaramadıkları ve arkadaşlık ortamı sağlanamadığı için başarılı olamadıklarını söyledi.

13.05.2010 - 15:50

RİZE - Bank Asya 1. Lig'i 15. sırada tamamlayan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Ümit Kayıhan, takım olmayı başaramadıkları ve arkadaşlık ortamı sağlanamadığı için başarılı olamadıklarını söyledi.

Kayıhan, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, başarısız bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, ''Bunu çok iyi incelemek lazım. Çaykur Rizespor son 2 yılda 27 futbolcu transfer ederken, 26 futbolcu ile yollar ayrılmış. Son iki sezonda 6 hoca görev almış. Her gelen hoca farklı bir yapılanma ve çalışma metodu izlemiş. Bu kadar değişimin olduğu yerde başarı olmaz'' dedi.

Bu sezon lige iyi başlandığını ifade eden Kayıhan, ''Ancak eksiklikler gün yüzüne çıkmaya başladıktan sonra düşüş başladı. 33 kişilik kalabalık bir kadro ile çalışmak zorunda kaldık. Ancak takım olma yönünde çok büyük eksiklerimiz vardı. Arkadaşlık ortamı sağlanamadı. Takım şehirle bütünleşemedi. Futbolcuların internet ortamları tehlikeli boyutlardaydı. Medya ile bağlar tamamen kopmuştu. Ne kadar düzeltmeye çalışsak da istediğimizi elde edemedik. Takım olmayı başaramadığımız ve arkadaşlık ortamını sağlayamadığımız için başarılı olamadık'' diye konuştu.

Yeni sezonda Çaykur Rizespor'un gelişme ve genişleme projesi gerçekleştirmesi gerektiğini kaydeden Kayıhan, ''Gelecek sezon bu takım mutlaka şehirle bütünleşmeli. Bütün ilçeler, herkes bu takımı sahiplenmeli. Altyapı ile üst yapı aynı şartlarda çalışmalı. Altyapıdan iki üç futbolcu kadronun içerisinde mutlaka görev almalı. Başarı için Rizeli futbolculara ihtiyacımız var. Taşıma su ile şehri kabullenmeyen futbolcularla başarıyı yakalayamayız. Bunun için altyapıdan 9 futbolcuyu yaz kampına alarak sezon açılışına dahil edeceğiz'' dedi.

Kayıhan, bazı futbolcuların takımın mağlubiyetlerini yaşamadığını belirterek, şunları söyledi:

''Bizim de hatalarımız oldu. Alınan kötü sonuçlar nedeniyle bazı şeylere müdahale edemedik veya geç müdahale ettik. Şehir mağlubiyetin üzüntüsünü yaşarken, bazı futbolcularımız bunu yaşamadı. Rize medyası Çaykur Rizespor'a çok insaflı davrandı. Çaykur Rizespor'u sevdikleri için böyle davrandı. Bazı futbolcular Rize medyası kadar takıma sahip çıksaydı, şimdi bunları konuşmak yerine belki de farklı sevinçleri paylaşıyor olabilirdik. Artık bu takımda şehrin acısını, üzüntüsünü yaşamayan futbolcu yer almayacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...